„Nejvíce se dařilo nejmladším kategoriím, poprvé si zazávodily dorostenky a premiéru si odbyl i veteránský dvojskif Přibil –Novotný," předeslala jedna z trenérek veslařské mládeže Blanka Mikýsková.

V kategorii mladších žáků byl z Břeclavanů nejúspěšnějším závodníkem Petr Polášek, který vyhrál na skifu, na dvojskifu si vyjel zlato společně s Haladym a byl i členem bronzové párové čtyřky s Haladym, Blažkem a Mauričem.

Druhá pozice patřila v děleném závodě dvojskifu Panáček-Vochozka. Bronz na skifu si vyjel ještě David Nešpor a Blažek s Řezáčem na dvojskifu.

Bez medaile tentokrát zůstal na skifu čtvrtý Adam Blažek a Halady s Nešporem na vojskifu. „Jejich dívčí protějšky byly ještě úspěšnější. Křivánková, Melská i Mikuličová dokázaly své jízdy na skifech vyhrát. Melská s Křivánkovou pak společně sedly i na dvojskif a znovu z toho byla zlatá medaile. Stříbro pak patřilo jejich oddílovým kolegyním Mikuličové s Chlumeckou," poznamenala Mikýsková.

Společné zlato

Dívky SVK byly nakonec úspěšné i na párové čtyřce. Melská, Křivánková, Chlumecká a Suchánková svou jízdu vyhrály a přidaly do břeclavské sbírky další nejcennější kov.

Mezi staršími žáky MSK si v Hodoníně dojel pro zlato jen Jan Turek na skifu. Vlašic, Kubík a Rylich byli ve svých jízdách druzí, s bronzem se musel spokojit Helešic. Těsně pod stupni vítězů pak skončil Polach.

Mitrič, Ptáčník, Helešic a Panáček poté usedli do párové čtyřky a dojeli po hladině Moravy na třetím místě.

Nejúspěšnější starší žákyní byla zlatá Magdaléna Novotná, která na skifu vyhrála a když usedla do dvojskifu Kateřinou Mitričovou, bylo z toho stříbro.

Sama Mitričová byla na skifu druhá a Dominika Kocmanová skončila na nepopulární čtvrté příčce.

Dorostenci SVK tentokrát na Hodonínské regatě na medaili nedosáhli. Dalibor Neděla byl na skifu čtvrtý, stejně jako na dvojskifu s Jurčíkem. Alespoň bronz pak premiérově vybojovaly dorostenky Balgová s Noskovou.

Také junior Jakub Klimovič skončil na skifu bez medaile, když dojel čtvrtý. Náladu si spravil na párové čtyřce, kde ve společenství s dalšími kluby dojel třetí.

V Hodoníně reprezentovala břeclavský klub jen jediná dospělá veslařka. Markéta Nedělová si na skifu dojela pro bronz.

Úspěšná dvojčata

Mužské veslování na Moravě reprezentovali bratři Petr a Richard Rampulovi. na dvojce dominovali a dojeli si pro zlato. Stejně tak se jim dařilo na párové čtyřce, kde ve společenství s dalšími dvěma veslaři neměli konkurenci.

Na hladinu řeky se nakonec dostali i někteří břeclavští veteráni. „Nejúspěšnější z nich byla podle očekávání Slávka Kouřilová, která má ze všech našich veteránů nejlepší formu," glosovala Mikýsková vítězství své sestry.

Ve své závodní premiéře skončili čtvrtí Přibyl s Novotným na čtvrtém místě. V závodě osem pak naskočili do té vítězné břeclavští veteráni Šil s Vaňkem.