Bravo. Po minulé smolné porážce v Novém Veselí, se v úvodním jarním utkání před domácími diváky házenkáři Legaty Hustopeče vytáhli. Po vyrovnaném prvním poločase rozhodla v zápase se čtvrtým celkem tabulky Bohunicemi jejich lepší fyzická kondice, a v druhé půlce nepustili soupeře téměř k akci. V sobotu dopoledne vyhráli 26:14.

„Jsme spokojení. Před domácími fanoušky musíme vyhrávat,“ liboval si po utkání David Semerád, jenž nastoupil netradiční na pozici křídla.

Do první půle vstoupily oba celky opatrně, čemuž nasvědčovalo i skóre zápasu. V páté minutě byl stav vyrovnaný 2:2, když se oba týmy soustředily hlavně na obranu.

V další pětiminutovce však domácí svému soupeři nejprve odskočili na tříbrankový rozdíl, který dokázali v osmnácté minutě navýšit ještě o jednu branku na 10:6.

V této části hry měly Bohunice dokonce větší počet šancí než Hustopeče, ale zahazovaly jednu za druhou.

„Gólman nás podržel,“ pochválil Semerád brankáře Bavlnku. Kromě něj se dařilo zejména střelecky laděnému Martinu Myslíkovi. Trefil se šestkrát. „Po té prohře ve Veselí jsme na tom byli psychicky hůř než náš soupeř, ale kluci dobře bránili ve středu a z posbíraných balónů vznikaly rychlé protiútoky, které se mi dařilo proměňovat,“ viděl hlavní důvody své produktivity úspěšný střelec Myslík. Čtyřbrankový rozdíl pak obě mužstva udržovala až do konce poločasu a teprve v samém závěru se hostům podařilo kosmeticky upravit výsledek na 12:9.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří dali úvodní branku a snížili na 12:10. Ale to bylo z jejich strany všechno. Od této chvíle vládli na hřišti už pouze hráči Legaty, kteří hostům z Bohunic sázeli jednu branku za druhou.

V desáté minutě už domácí vedli o pět branek 16:11 a v následující pětiminutovce nasázeli Bohunicím další čtyři branky, když soupeř dokázal proměnit jedinou příležitost.

Legata často na dlouhé minuty ani nepustila soupeře na svou půlku hřiště a trestala každou nabídnutou šanci.

Za stavu 20:12 si vzal trenér hostů time-out ve snaze zvrátit nepříznivě se vyvíjející průběh utkání, ale vše bylo marné.

Hned po rozehrání se hosté rozbili o domácí obranu a při následném protiútoku faulovali. Myslík pak prudkou střelou zvýšil na 21:12 a brankostroj Legaty pokračoval až ke konečnému výsledku 26:14.

„Dnes to byl velmi slušný výsledek,“ hodnotil zápas domácí trenér Antonín Jahoda. „Rozhodla fyzická kondice. Soupeř nevydržel tolik, co my. Ve druhé půli jsme navíc změnili systém obrany na 1–5 a tím jsme donutili hráče Bohunic střílet z větší dálky a to oběma našim brankářům vyhovovalo.“