„Do Bratislavy jsme opět odjížděli s ambicemi a očekáváním, ale že se to všechno povede až takto, to jsem nečekal," sdělil spokojeně majitel.

Nejdříve se ke svému životnímu debutu postavila dvouletá francouzská naděje břeclavské stáje – tmavý hnědý hřebec Grace of Gracie a v dostihu IV. kategorie na 1200 metrů předvedl výkon hodný zkušeného matadora.

„Ve svém prvním startu nezaváhal a kontrolovaný zkušeným žokejem Jirkou Palíkem s přehledem zvítězil. Koně jsem kupoval pro jeho předpokládanou ranost z tátovi i matčiny strany a tento výkon to potvrdil," doplnil Mikulecký.

Start čtyřletého ryzáka – valacha Knight of Gracie – byl očekávaný s napětím, při svém posledním startu měl v Pardubicích na vítězné pozici ošklivý pád a cílem dostihu tedy bylo znovu získat suverenitu nad překážkami. To se pod vedením zkušeného jezdce a trenéra v jedné osobě Jiřího Kouska povedlo. „Koník v pohodě absolvoval celý dostih a nakonec vybojoval slušné třetí místo," poukázal Mikulecký.

Ve steeplechase na 3800 metrů, se na start postavil čtyřletý Salient of Gracie a po taktické jízdě přesvědčivě zvítězil. Jeho další kroky už budou směřované do těžkých pardubických krosů.

Významného úspěchu dosáhl pětiletý hnědák Oratory Davis ve švýcarském Avenches. V dostihu prestižní kategorie Listed, rovině na 2500 metrů, po bojovném výkonu obsadil skvělé čtvrté místo. „Oryho" dalším startem už bude francouzská rovina na optimálních 3000 metrů. Historicky poprvé se břeclavský kůň postaví proti světové elitě.