Nespočet fanoušků podporovalo při závodu přes 150 sportovců. „Diváci viděli krásné souboje ve všech kategoriích, nejmenší děti závodily na malých odrážedlech,“ podotkl jeden z organizátorů.

Toho potěšili především výkony domácích závodníků. „Máme radost z výsledků našich svěřenců. Veronika Jadrná s Adélou Hermanovou obsadily první dvě místa v juniorkách, v kadetkách vyhrála Beáta Hermanová a Ema Benešová skončila třetí. Závod se povedl i Barboře Steinbauerové, která vyhrála v náborové kategorii. Adéla Jadrná pak skončila v žačkách na druhém místě,“ jmenoval Herman medailisty z Břeclavi.

Zdroj: Youtube

Kromě známých klubů Dukly Praha, Favoritu Brno, Olympiku Trnava či Prostějova se břeclavské Grand Prix zúčastnili i závodníci z Dacom Pharma Kyjov, Hodonína nebo Dambořic. „Velmi nás těší, že se závodu účastnily okolní kluby, které se věnují mládeži. Takto jsme celý závod plánovali, aby byl především pro mládež,“ netajil trenér břeclavských cyklistů.

Třináctý ročník oblíbeného závodu se však neobešel bez zranění. „Černá kaňka na akci byl nedisciplinovaný občan, který měl v sobě alkohol. Neuposlechl pořadatele a na přechodu vletěl na elektrokole do balíku závodnic. Na místo přijely dvě záchranky, srážka se bohužel neobešla bez zlomenin a otřesu mozku. Je to nepříjemná záležitost,“ mrzelo Hermana.