Počet medailí, které si odvezly, vysoce předčil všechna očekávání. A trenérky doufají, že bude platit staré známé přísloví: „jak na Nový rok – tak po celý rok“.

Dopolední program byl soutěží společných skladeb linie B. I přesto, že sezona společných skladeb skončila již na začátku prosince, „oprášily“ závodnice své sestavy a jely do Brna zkusit své štěstí.

V nejmladší kategorii ročníku narození 2003 a mladší předvedly svou skladbu bez náčiní téměř bezchybně Linda Kaňová, Karolína Koulová, Bára Kytková, Natálie Švrčková a Marie Líbalová a po zásluze zvítězily.

Starší děvčata ve třetí kategorii ročníku narození 1996 – 1998 cvičila ve složení Karolína Cyprisová, Leona Haluzová, Eva Kosová, Kristýna Salajková a Tereza Stehlíková. Svou sestavu se dvěma švihadly a obručemi zacvičily ve velké pohodě, bez jediné chyby a zvítězily s neuvěřitelným náskokem dvanácti bodů v součtu hodnocení za obě provedení.

Odpolední část závodu patřila závodnicím základního programu. Nejmladší 0.kategorii opět ovládly břeclavačky. V povinných sestavách bez náčiní a sestavě akrobatické zvítězila Bára Kytková a na stupně vítězů ji doprovodila druhá Natálie Švrčková spolu s bronzovou Karolínou Koulovou.

Svou premiéru v 1.kategorii B, kde se cvičila pouze sestava bez náčiní, skvěle zvládly všechny závodnice SK MG Břeclav a také kompletně opanovaly stupně vítězů – zlato pro Barboru Madarászovou, stříbro pro Denisu Glížovou a bronz pro Terezu Zemánkovou.

Děvčata o rok starší v 1.kategorii A předvedla již obě povinné sestavy jak bez náčiní tak se švihadlem a i tady se trenérky SK MG Břeclav radovaly ze dvou cenných kovů. Nina Myslivečková skončila druhá těsně před třetí Barborou Hallovou. V poslední 2. kategorii konečně ovládla svou trému Natálie Glížová, povinné sestavy se švihadlem a s obručí zacvičila bez větších chyb a zaslouženě se umístila na krásném třetím místě.

SOŇA HARŤANSKÁ