Čtyř pohárových závodů se v minulém týdnu zúčastnily závodnice Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav. A přivezly z nich pět sad medailí.

Již ve středu startovaly gymnastky v Zubří na Valašském podzimním závodu. V kategorii 2001 a mladší závodu dvojic a trojic získaly Aneta Pavelková, Tereza Konšelová a Markéta Hromková se svou sestavou bez náčiní bronzovou příčku.

Stejného umístění dosáhla v kategorii ročníku 2000 a ml. i společná skladba bez náčiní „Indiáni“ ve složení Bára Hallová, Nina Myslivečková, Katka Pálková, Míša Polláková, Terezka Zemánková a Denisa Glížová.

Nepopulární čtvrté místo zůstalo v kategorii ročníku 1997 a mladší na dvojici cvičící sestavu se dvěma obručemi Dominiku Okasovou a Báru Bartošovou.

Vynikajícího úspěchu dosáhla na sobotním mezinárodním závodu ČEZ GYM CUP 2009 společná skladba linie A kategorie E 2000 a mladší ve složení Nikola Baránková, Anna Bravencová, Eliška Harťanská, Barbora Madarászová a Dorota Zemánková.

Sešla se zde silná konkurence jedenácti týmů a břeclavské trenérky by považovaly před závodem za velký úspěch vůbec postup do šestičlenného finále.

Děvčata však zacvičila výborně, jejich skladba na hudbu z filmu Pomáda se líbila a znamenalo to nejen postup do finále, ale nakonec i výborné třetí místo pro SK MG Břeclav za vítězným týmem z Belgie a závodnicemi Bohemians Praha.

Skladba „Pomáda“ se představila i v neděli na dalším mezinárodním závodu Mantila Gym Cup 2009 v Brně.

Nikola Baránková, Anna Bravencová, Eliška Harťanská, Barbora Čomová a Dorota Zemánková opět nezklamaly a vybojovaly další pohár a sadu bronzových medailí. V Brně závodili i „Pidilidi“ Bára Kytková, Karolína Koulová, Linda Kaňová, Marie Líbalová a Natálka Švrčková. Po velmi dobrém výkonu zaostaly naše nejmladší závodnice jen o pět setin za třetím místem.

Dvě družstva SK MG Břeclav startovala v neděli na tradičním závodu společných skladeb v Mariánských Lázních. Více se dařilo gymnastkám v kategorii 1996 a mladší, Karolíně Cyprisové, Leoně Haluzové, Kateřině Jarošové, Evě Kosové, Kristýně Salajkové a Tereze Stehlíkové, které předvedly sestavu se třemi obručemi a dvěma švihadly a získaly za ni stříbrné medaile. V kategorii 2000 a mladší předvedly dobrý výkon Bára Hallová, Nina Myslivečková, Katka Pálková, Míša Polláková, Terezka Zemánková a Denisa Glížová, to stačilo jen na čtvrté místo.

Autorka: SOŇA HARŤANSKÁ