V nejmladší kategorii cvičila děvčata sestavy bez náčiní a se švihadlem. Favorizovanou Annu Bravencovou tentokrát zradila druhá jmenovaná sestava a i přes nejvyšší známku za sestavu bez náčiní ji uzel na švihadle odsunul na bronzovou pozici.

Velmi vyrovnaný výkon však podala druhá břeclavská závodnice v této kategorii Marie Líbalová, která zvládla bez větších chyb obě své sestavy, a zaslouženě tak tentokrát přeskočila i svou oddílovou kolegyni. Domů odjela se stříbrem.

Starší gymnastky předvedly sestavy s obručí a míčem. Z Břeclavanek se nejvíce dařilo Nikole Baránkové, která nedala soupeřkám šanci a vystoupila v Brně na nejvyšší příčku. O něco smutnější byla čtvrtá Kateřina Pálková, které medailová pozice unikla o pouhých pět setin bodu. V této kategorii pak šesté místo obsadila Eliška Harťanská a osmá skončila Adéla Ondrouchová.

Mezi ženami obsadila první stupínek opět zástupkyně SK MG Břeclav Mariana Černá se svými volnými sestavami s obručí a míčem. Nepopulární čtvrtá příčka zbyla na Janu Šragovou. Mezi třinácti ženami se na 7. místo prosadila i Barbora Harťanská.

GABRIELA HARŤANSKÁ