Mezi čtyřletými děvčátky se na svém prvním závodě dokázala prosadit Arleta Sadílková a zvítězila ve cvičení bez náčiní a v akrobacii. Nečekaně vysoký počet pětiletých gymnastek se utkal v sestavách bez náčiní a v akrobacii a opět patřilo první místo domácí závodnici Stanislavě Kaňové.

Dvaadvacet o rok starších gymnastek soutěžilo v nulté kategorii a stříbrnou příčku pro Břeclav vybojovala Alma Ciprysová. Sestavy bez náčiní a se švihadlem cvičila děvčata ročníku narození 2003 a 2002 a v obou kategoriích stupně vítězů ovládly domácí závodnice. Mezi mladšími vystoupila na nejvyšší stupínek Natálie Švrčková, stříbro získala Barbora Kytková a bronz Karolína Koulová.

Mezi závodnicemi ročníku 2002 dokázala vyhrát Tereza Zemánková, která si dostatečný náskok vytvořila především sestavou se švihadlem. Jen o dvě desetiny za ní skončila stříbrná Barbora Madarászová a na stupně vítězů je doprovodila Marie Líbalová. Drobné chybičky v sestavě bez náčiní odsunuly na šesté místo Denisu Glížovou.

Nejpočetněji byla obsazená 2.kategorie základního programu, kde cvičila děvčata sestavy se švihadlem a s obručí. Nejvyšší známka za švihadlo a druhou za obruč si zasloužila za svůj tradičně precizní výkon Natálie Glížová a radovala se ze zlaté medaile.

Mezi nejstaršími gymnastkami cvičila s míčem a se švihadlem Šárka Gazdíková, a především díky švihadlu se dostala na celkové třetí místo. Tím završila výborné představení břeclavských závodnic, když dokázaly získat jedenáct medailí z dvaceti čtyř udělovaných.

V neděli patřila hala v Charvátské Nové Vsi pro změnu závodnicím v estetické skupinové gymnastice. Břeclav reprezentovaly tři týmy a všechny vystoupily na stupně vítězů. V kategorii děvčat do osmi let a mladší se představily se svou skladbou Anastasia a Maria Komarovy, Marta Líbalová, Kaňová, Ciprysová, Kytková, K. Koulová, Kaňová a Švrčková. I když patřily k nejmladším, dokázaly svým vystoupením potěšit diváky a vybojovat stříbrné medaile.

Ještě o stupínek výš to dotáhly v kategorii 8 až 10 let Marie Líbalová, Madarászová, Glížová, Zemánková, Hallová, L. Koulová a Konšelová. Největší konkurence se sešla v kategorii 10 až 12 let, kde závodily Bravencová, Baránková, E. Harťanská, Pálková, Zemánková, Ondrouchová, Kosová, Bartošová a Cyprisová. Rozhodčí ji zaslouženě ocenily a zařadily naše děvčata na stříbrný stupínek.

SOŇA HARŤANSKÁ