V nejmladší I. kategorii výborně zacvičila volnou sestavu bez náčiní Kristýna Hrdinová, bohužel však chybovala v povinném švihadle a v součtu obou známek obsadila devátou příčku. Ve II. kategorii podaly Veronika Kružíková a Bianka Martinkovičová v sestavě bez náčiní hezký výkon, ale slabší švihadla nakonec stačila jen na dvacáté první a dvacáté čtvrté místo.

V odpoledním programu se ve IV. kategorii představily tři zástupkyně. Marta Líbalová již tradičně lépe zacvičila sestavu s kužely, ale nepovedená vyhození stuhy ji odsunula těsně pod stupně vítězů na nepopulární čtvrtou pozici. Pátá skončila po vyrovnaném výkonu v obou sestavách Klára Kružíková a sedmá Stanislava Kaňová. V nejstarší kategorii žen zazářila Tereza Zemánková, když obě volné sestavy s míčem a obručí předvedla téměř bez chyb a s výrazem a vybojovala pro SK MG Břeclav cennou bronzovou medaili.

Pět malých gymnastek základního programu se vydalo až do vzdálených Mariánských Lázní a daleká cesta se vyplatila. V 1. kategorii mezi gymnastkami ročníku narození 2011 nenašly přemožitelky Karla Kejlová a Julie Juráčková, když na nejvyšší stupínek vystoupila zcela zaslouženě Karlička a stříbrnou medaili si odvezla Julča.

Mezi o rok staršími gymnastkami nedala nikomu šanci Veronika Prokopová, která výborně odcvičila obě povinné sestavy se švihadlem i bez náčiní a brala zlato. Klára Lencsová se po bezchybném výkonu v bez náčiní zamotala do švihadla a v silné konkurenci skončila sedmá , těsně za ní na osmé příčce byla Natálie Uhrová.

SOŇA HARŤANSKÁ