Ve Zlíně se soutěžilo v základním programu jednotlivkyň. Břeclavský klub zde reprezentovalo celkem 24 závodnic. „Výborně si vedla jedna z nejmladších zástupkyň našeho oddílu Arleta Sadílková, která v nulté kategorii ročníku narození 2006 vybojovala stříbrnou medaili. V o rok starší kategorii se nejvíce dařilo Stanislavě Kaňové, která se v konkurenci čtrnácti závodnic umístila na druhém místě. Navíc ji na stupně vítězů doprovodily další dvě oddílové kolegyně, které se umístily na shodné třetí příčce, Marta Líbalová a Anastasia Komarová,“ počítala úspěchy nejmenších závodnic břeclavská trenérka Gabriela Harťanská.

Bez medaile nezůstal SK MG Břeclav ani v 0. kategorii ročníku narození 2004. Jediná Břeclavanka Alma Ciprysová se v této kategorii dokázala prosadit i v silné konkurenci devatenácti závodnic a zaslouženě si ze Zlína odvezla stříbro.

První tři příčky

Husarský kousek se podařil sedmiletým břeclavským dívkám, které stupně vítězů kompletně opanovaly. Zlato získala Natálie Švrčková, stříbro brala Barbora Kytková a na třetí příčce se umístila Linda Kaňová. Bramborová medaile pak ještě patřila další Břeclavance Karolíně Koulové.

„Téměř stejných výsledků dosáhly i jejich o rok straší oddílové kolegyně, kdy se na první místo probojovala Bára Madarászová, na druhé až třetí příčce se se shodným počtem bodů umístily Tereza Zemánková a Denisa Glížová a nepopulární čtvrté místo tentokrát patřilo Marii Líbalové,“ dodala Harťanská.

Ve Zlíně se neztratily ani závodnice 2. kategorie, které předvedly povinné sestavy s obručí a švihadlem. Mezi děvčaty ročníku narození 2001 se na třetím stupínku umístila Tereza Konšelová a páté místo obsadila Markéta Hromková. O rok starším závodnicím se dařilo ještě více, a tak si Sára Špatková domů odvezla zlatou medaili, Natálie Glížová vybojovala stříbro a Lucie Koulová skončila na čtvrté pozici. Ve 3. kategorii si za své předvedení povinných sestav s míčem a obručí vysloužila Nina Kingová známky, které jí vynesly bramborové umístění. V nejstarší 4. kategorii cvičily dívky s míčem a švihadlem a zástupkyně Břeclavi Šárka Gazdíková získala stříbro.

Medaile z Čech

V Plzni se soutěžilo v kombinovaném programu. Stupně vítězů opět patřily závodnicím SK MG Břeclav, a to konkrétně ve III. kategorii, kde děvčata předváděla povinné sestavy se švihadlem a volné sestavy bez náčiní. Zlatou medaili získala Nikola Baránková, druhá skončila Anna Bravencová a bronz brala Eliška Harťanská.

Starší závodnice v II. kategorii cvičily povinné sestavy s míčem a volné sestavy s obručí. Především díky skvěle předvedené sestavě s obručí si domů odváží zlato Bára Bartošová. Na nepopulární čtvrté pozici se umístila Eva Kosová.

A skvěle zabodovaly i břeclavské ženy. Druhé místo patřilo Janě Šragové cvičící s obručí a kužely a třetí pozici obsadila Barbora Harťanská, která si zvolila kombinaci volné sestavy s míčem a obručí.

Skvělé výsledky sobotní výsledky ještě završila v neděli v Plzni společná skladba estetické skupinové gymnastiky ve složení Baránková, Bartošová, Bravencová, Cyprisová, E. Harťanská, Ondrouchová, Pálková a D. Zemánková, která v kategorii 10–12 let dokázala v konkurenci mezinárodního pohárového závodu v ESG vybojovat zlato.