První den reprezentovaly Sportovní klub moderní gymnastiky z Břeclavi v základním programu dvě závodnice nejstarší kategorie, oblastní přebornice Sára Špatková a bronzová z oblastního přeboru Lucie Mančíková.

Tréma úřaduje

Jejich vystoupení poznamenala tréma z vrcholného závodu. „Obě holky chybovaly v sestavě s míčem. Cvičení se švihadlem už zvládly dobře. Sára nakonec obsadila desáté a Lucie dvacáté místo," popsala umístění prvních dvou závodnic trenérka Gabriela Harťanská.

Mistrovství republiky je především soutěží družstev. Špatková jako členka prvního družstva jihomoravské soutěžní oblasti získala spolu s dalšími třemi oblastními přebornicemi z Brna a ze Zlína zlatou medaili. Třetí družstvo, jehož členkou byla Mančíková, obsadilo dvanáctou příčku.

Druhý den sudí hodnotili vystoupení gymnastek v kombinovaném programu. Tam se z oblastních přeborů probojovalo osm břeclavských závodnic.

První individuální titul mistryně České republiky získala pro oddíl desetiletá Alma Ciprysová, která suverénně zvítězila ve volné sestavě bez náčiní i v povinné se švihadlem.

I s nemocí

V o rok starší kategorii postoupily na republiku tři gymnastky z Břeclavi. „Oblastní přebornice Tereza Zemánková nestačila pouze na jednu závodnici a pro Břeclav vybojovala skvělou stříbrnou medaili. Marie Líbalová skončila těsně pod stupni vítězů a Linda Kaňová, která startovala i s horečkou, obsadila slušné sedmé místo," podotkla trenérka, že její svěřenkyně nezastavila na vrcholném závodě ani nemoc.

V nejstarší kategorii nenechala nikoho na pochybách o svých kvalitách favoritka Dorota Zemánková. „Sestava se stuhou jí vyšla na výbornou a i přes drobné zaváhání v závěru cvičení s kužely zvítězila a získala další titul mistryně České republiky pro břeclavské barvy," pochválila Harťanská starší ze sester Zemánkových. Nikola Baránková chybovala v sestavě se stuhou a umístila se na jedenáctém místě.

Eva Kosová startovala mezi ženami poprvé a její výkon byl také poznamenaný nervozitou. V sestavách se nevyvarovala zaváhání, a to ji stálo cenné desetiny bodu. Příští rok bude chtít jistě letošní šesté místo vylepšit," doplnila Harťanská. Další břeclavská žena Tereza Stehlíková obsadila devátou příčku.

Týmový úspěch

Také mistrovství v kombinovaném programu bylo soutěží sedmnácti družstev. Alma Ciprysová, Tereza a Dorota Zemánkovy byly jako oblastní přebornice členkami prvního družstva jihomoravské oblasti, které jasně zvítězilo.

Zbylé Břeclavačky byly součástí dalších tří jihomoravských celků, které skončily na čtvrtém, pátém a osmém místě.