Nejmladší kategorii pro ročníky narození 2005 úplně ovládly břeclavské závodnice. „Za bezchybnou sestavu akrobatickou a bez náčiní si zaslouženě odvezla svou první zlatou medaili Anastasia Komarova. Na stupně vítězů ji navíc doprovodily ještě stříbrná Stanislava Kaňová a bronzová Marta Líbalová,“ říká předsedkyně břeclavského klubu Gabriela Harťanská.

S kvalitně obsazeným startovním polem se skvěle poprala také o rok starší Alma Ciprysová, která pro Břeclav vybojovala druhý titul oblastní přebornice.

Břeclavským závodnicím se v 1. kategorii podařil pravdu husarský kousek, kromě prvního místa totiž dokázaly obsadit téměř všechna místa v elitní desítce v konkurenci 45 závodnic. Stříbro získala Barbora Madarászová, bronzová medaile se houpala na krku Tereze Zemánkové.

Velmi početné bylo také startovní pole 2. kategorie, kde cvičila děvčata sestavy se švihadlem a s obručí. Nejvíce se z břeclavských dařilo stříbrné Sáře Špatkové a třetí skončila Natálie Glížová.

„Na mistrovství republiky postupují přímo vždy první dvě děvčata. Pokud by zůstaly stejné podmínky jako vloni, pak by Břeclav měla zastoupení rekordního počtu osmi závodnic,“ dodala Harťanská.