„Mezi nejmladšími gymnastkami zvítězila Marta Líbalová, bronzovou příčku obsadila Anastasia Komarova. Nepopulární, ale i přesto velmi cennou, bramborovou medaili získala její dvojče Marie Komarova,“ hodnotila výkony nejmenších gymnastek předsedkyně oddílu Gabriela Harťanská. Jejich o rok starší kolegyně Alma Ciprysová cvičila také sestavy bez náčiní a akrobacii a získala zlatou medaili.

Gymnastky ročníku narození 2002 a 2003 předvedly sestavy bez náčiní a se švihadlem. Již tradičně v této kategorii kralovaly břeclavské gymnastky v pořadí první Barbora Madarászová, druhá Denisa Glížová, třetí Tereza Zemánková, čtvrtá Marie Líbalová a šestá Bára Kytková.

Ve II. kategorii základního programu se nejvíce vydařily sestavy s obručí a se švihadlem Sáře Špatkové, která získala stříbro. Bronz patřil Natálii Glížové a šesté místo obsadila Lucie Koulová. Nejstarší gymnastky základního programu cvičily se švihadlem a s míčem. Po dobrém výkonu vybojovala bronz Šárka Gazdíková.

Ještě důležitější závod čekal závodnice kombinovaného programu o den později. „V domácí tělocvičně v Charvátské Nové Vsi se utkaly nejen o tituly oblastních přebornic, ale i o postup na mistrovství České republiky. V nejmladší kategorii III. kategorie cvičilo osmadvacet gymnastek sestavy bez náčiní a se švihadlem. První zlatou medaili pro břeclavský klub získala Nikola Baránková. I stříbrná příčka patřila naší Anně Bravencové. V sestavě se švihadlem se dopustila hrubých chyb Eliška Harťanská. Ty ji odsunuly na konečnou šestou příčku,“ popisovala výkony svých svěřenkyň Harťanská.

Ve II. kategorii zopakovala svůj loňský triumf Eva Kosová, která za své sestavy s obručí a s míčem získala nejvíc bodů, a tím i zlatou medaili. Na stupínek vítězů ji doprovodila stříbrná Barbora Bartošová.

Jen v I. kategorii utekl břeclavským gymnastkám titul oblastní přebornice. „Tereza Stehlíková cvičila po měsíční pauze zaviněné zlomeninou kotníku a její výkon v sestavách se stuhou a kužely stačil na bronzovou příčku. Především vydařená sestava s kužely pomohla Karolíně Cyprisové k šesté příčce,“ dodala.

V kategorii žen opět dominovaly břeclavské závodnice. Zvítězila Mariana Černá cvičící sestavy se švihadlem a míčem. Stříbro si odvezla za sestavy s obručí a kužely Bára Harťanská, čtvrtá skončila po chybách v sestavě s kužely Jana Šragová.