Patnáct závodnic kombinovaného programu moderní gymnastiky z SK MG Břeclav se vydalo do severomoravského Bruntálu. Na vysočinu zase odjížděly závodnice základního programu. Břeclavanky na obou akcích opět dokázaly, že patří k nejlepším závodnicím v České republice.

Ve III. kategorii se všech pět závodnic z Břeclavi vměstnalo do první šestky. Nejlépe zacvičila sestavy bez náčiní i se švihadlem Anna Bravencová a zaslouženě zvítězila.

Obsazené stupínky

Na stupně vítězů ji doprovodila ještě bronzová Tereza Zemánková. Místa těsně pod stupni vítězů zbyla na čtvrtou Marii Líbalovou, pátou Barboru Madarászovou a šestou Denisu Glížovou. „Ve II. kategorii o pořadí rozhodovaly především volné sestavy s míčem. V ní získaly břeclavské gymnastky také dvě medaile. Obě sestavy, s obručí i míčem, tentokrát nejlépe vyšly Nikole Baránkové, která domů přivezla stříbro. Větších chyb se právě v sestavě s míčem nevyvarovala bronzová Dorota Zemánková. Třetí naše závodnice Katka Pálková naopak především díky dobře zacvičené sestavě s míčem obsadila místo páté a hned za ní se seřadila Adéla Ondrouchová a osmá byla Eliška Harťanská," vyjmenovávala cenná umístění břeclavská trenérka Gabriela Harťanská.

Svůj letošní nejlepší výkon předvedla v I. kategorii v sestavách s kužely a se stuhou Tereza Stehlíková. V silné konkurenci to však stačilo „jen" na bronzovou příčku. Na páté pozici se v téže kategorii se umístila ještě Karolína Cyprisová.

V kategorii žen se představily tři břeclavské závodnice. „Vynikající letošní formu opět potvrdila Jana Šragová cvičící sestavy se švihadlem a míčem a zvítězila. Bronzovou medaili brala Mariana Černá a na páté místo se prosadila ještě Barbora Harťanská," pochválila nejstarší závodnice jejich trenérka.

Medailové žně

Početná výprava devatenácti gymnastek základního programu se vydala ve stejný den na Vysočinu na pohárový závod s názvem Žďárská pampeliška. Hned jedenáct z nich si odvezlo cenný kov. „Mezi děvčaty ročníku narození 2006 se prosadila na bronzový stupínek Arleta Sadílková za své sestavy akrobatickou a bez náčiní. O rok starší závodnice břeclavského klubu už nedaly soupeřkám vůbec žádnou šanci. Na stupně vítězů vystoupily v pořadí zlatá Maria Komarova, stříbrná Stanislava Kaňová a bronzová Anastasia Komarova," potěšilo Harťanskou s tím, že pomyslného Černého Petra v podobě bramborové medaile si tentokrát vytáhla Marta Líbalová.

Gymnastky ročníku narození 2004 cvičily sestavy bez náčiní a se švihadlem. I v této kategorii patřilo zlato reprezentantce Břeclavi Almě Ciprysové. Stejný dvojboj absolvovaly i závodnice o rok starší. Další vítězství si na svůj vrub připsala Natálie Švrčková a konečně se medaile dočkala i věčně čtvrtá Karolína Koulová, která si ze Žďáru odvezla bronz. Čtvrtou příčku pak obsadila Linda Kaňová.

Zlatý návrat

Ani starší Břeclavanky ve sbírání medailí nepolevily. „Ve II. kategorii nejlépe předvedla sestavy se švihadlem a obručí Markéta Hromková a zaslouženě si domů odvezla nejcennější kov. Na stupně vítězů se prosadila i bronzová Tereza Konšelová. Ve III. kategorii hájily břeclavské barvy celkem čtyři závodnice. Po delší tréninkové přestávce způsobené zdravotními problémy se výborným výkonem vrátila v sestavách s obručí a míčem Sára Špatková a vybojovala pro Břeclav další zlato. Vytouženou medaili, a to bronzovou, získala Lucie Koulová. Hrubé chyby v sestavě s obručí se dopustila favorizovaná Natálie Glížová, což ji stálo cenné desetiny bodu a výsledkem byla nepopulární čtvrtá příčka. A nakonec ještě šesté místo patřilo Lucii Mančíkové," dodala výčet nejen medailových umístění Gabriela Harťanská.