Nedařilo se tentokrát nejmladším gymnastkám, které v konkurenci až o dva roky starších závodnic nezklamaly, ale jejich provedení stačilo jen na šesté místo.

O něco lépe se vedlo o dva roky starším Břeclavankám. „Sestava Almy Ciprysové, Lindy Kaňové, Karolíny Koulové, Báry Kytkové a Natálie Švrčkové se sice nevyvarovala drobných chyb, přesto si z Prahy odvezla bronzové medaile,“ potvrdila první medaili trenérka Gabriela Harťanská.

Ve druhé kategorii reprezentovaly SK MG Břeclav dvě družstva. „Jako již tradičně se vedlo staršímu družstvu ve složení Denisa Glížová, Bára Madarászová, Marie Líbalová a Tereza Zemánková, které porazily své starší týmové kolegyně a vystoupaly na třetí stupínek,“ pochválila Harťanská druhé medailistky. Druhá sestava Břeclavanek skončila po chybách v obou provedeních osmá.

Ve třetí kategorii přišly kvůli nevydařenému druhému provedení břeclavské závodnice o důležité body do Českého poháru, když se umístily až na šestém místě.

Vrcholem celého závodu byla početně nejsilněji obsazená nejstarší pátá kategorie. „naše nejzkušenější holky se skvěle vyrovnaly s rolí favoritek a po velmi dobrém výkonu obdržely v součtu stejné bodové ohodnocení jako družstvo z Plzně. Nižší známka druhého provedení ale odsunula Karolínu Cyprisovou, Barboru Harťanskou, Hanu Krevňákovou, Ivetu Ondrouchovou, Terezu Stehlíkovou a Janu Šragovou na druhou pozici,“ popsala trenérka, jak málo chybělo Břeclavankám k zlatu.

Poslední kolo série Českého poháru se koná už tuto sobotu 3. prosince v hale Lokomotivy Břeclav od 10 hodin.