Závod Veselská panenka byl určený nejmenším závodnicím základního programu. „V nejmladší kategorii vypsané pro ročníky narození 2009 a mladší skvěle zvládla svůj vůbec první závodní start nová naděje klubu Tereza Staňková, která se statečně poprala se svou akrobatickou sestavičkou a zaslouženě si domů odvezla stříbrnou medaili. Její o něco málo zkušenější Nela Riebauerová byla ve stejné kategorii šestá," ocenila snahu nejmenších závodnic předsedkyně oddílu Soňa Harťanská.

Děvčata o rok starší už předváděla dvě sestavy. Jediná zástupkyně SK MG v této kategorii neodešla bez medaile. Zuzana Adámková skončila na slušné bronzové pozici.

Milým překvapením byla pro trenérky stříbrná medaile, kterou se podařilo získat závodnici ročníku narození 2007 Sofii Svobodové. Ema Majerníková se ve stejné kategorii umístila na příčce desáté.

Starší a zkušenější závodnice kombinovaného programu dokázaly ve Veselí navázat na úspěchy svých mladších kolegyň. „Svůj první start v této sezoně a v nové, početně nabité, kategorii vynikajícím způsobem zvládla Marta Líbalová, která především díky nejvyšší známce za povinnou sestavu se švihadlem přeskočila všechny své konkurentky a vystoupila na nejvyšší stupínek," pochválila svěřenkyni předsedkyně oddílu a hlavní trenérka.

Jako sestra

Další radost nejen trenérkám, ale i svým rodičům, připravila Marie Líbalová, která o kategorii výš dokázala svou sestru napodobit a hlavně díky vydařené povinné sestavě s míčem, za kterou obdržela vůbec nejvyšší známku, si domů odvezla také zlato.

V nejstarší kategorii startovala Břeclavanka Kateřina Pálková. „Katka sice výborně zvládla sestavu s kuželi a byla na průběžné první pozici, ale hrubé chyby v sestavě se stuhou jí o medaili připravily a propadla se až na páté místo," litovala Harťanská medaile, která byla na dosah.

V kategorii žen se konečně zadařilo Karolíně Cyprisové, která obsadila cenné třetí místo.

Do Jablonce odjela méně početná sestava. Mezi nejmladšími gymnastkami se suverénně představila Alma Ciprysová, která získala jak za povinnou sestavu se švihadlem, tak za volnou sestavu bez náčiní, dvě nejvyšší známky celého závodu a zvítězila tak mezi 26 závodnicemi rozdílem třídy.

Díky vyrovnaným výkonům v obou sestavách se podařilo na stupně vítězů prosadit také Lindě Kaňové, která o kategorii výše obsadila ve velké konkurenci výborné třetí místo. Další Břeclavanka Karolína Koulová se umístila na pozici dvanácté.

Mezi nejstaršími gymnastkami chyběla Břeclavankám trocha štěstí a domů si tak vezly jen dvě pomyslné bramborové medaile zásluhou výkonů Elišky Harťanské a Evy Kosové.