Bylo to jenom těmi výkony, nebo si letošní ročník zaslouží superlativy i za něco jiného?

Jednak to byly výborné výkony, Tamberi vyrovnal rekord mítinku. Za druhé to byl fakt, že jsme poprvé vystupovali jako Memoriál Mileny Hübnerové. A díky tomu, jak se tu skákalo, to jejímu jménu ostudu neudělalo. Hlavně byly výsledky překvapivé.

Počítal jste s tím, že znovu vyhraje Ital?

Tamberiho vítězství jsem čekal. Pro mě to byl favorit. Ale druhé místo pro Brita Bakera, to byla bomba. Vážně jsem nečekal, že může skákat tak dobře.

To asi ani on. Závěr závodu už emoce neudržel a dokonce se rozbrečel.

Já jsem ho dokonce zařadil jako čtvrtou hvězdu. Bylo to trochu za odměnu pro britskou výpravu, která k nám jezdí dlouhá léta. Bylo to gesto, ale Chrise to asi hodně povzbudilo.

Když jsem zmínil emoce, vy jste také závod neprožíval v klidu. Každý úspěšný skok vás zvedl ze židle a v závěru jste na ní už ani neseděl.

Adrenalin byl vysoko. Nejdřív jde hlavně o nervozitu. Aby všechno klapalo, aby se dodržel naplánovaný časový scénář večera. To byl můj hlavní úkol. Hlídat, aby všechno probíhalo včas. Naštěstí musím říct, že kromě jediného okamžiku se nám vyhnuly problémy.

O co šlo?

Ital Fassinotti potřeboval drobné ošetření, protože si při skoku zřejmě natáhl vazy v kotníku.

Z úspěšných skoků jste měl vždycky obrovskou radost. Počítám, že jste se na ně ale díval jinak než návštěvníci.

Záleží, jestli závodník skočí očekávanou výšku, propadne a nebo překvapí. Třeba u Míši Hrubé jsem se zpočátku hodně bál, jestli se přenese přes nějakou solidní výšku.

Letošní ročník byl po dlouhé době první, který jste organizovali sami. Tedy bez osvědčeného manažera Alfonse Jucka. Ozval se vám?

Díval se na závod na streamu a pogratuloval nám, že jsme to zvládli výborně. I to mě hodně potěšilo.

Gratulací po úspěšném závodu jste asi dostal hodně. Která vás ale zahřála nejvíc?

Nejvíc asi Jiřího Vyčichla, bývalého atletického reprezentanta a partnera Milena Hübnerové. Ten mi skoro se slzami v očích říkal, že Milena se tam někde nahoře na nás dívá a drží nám palce. Pro mě byl letošní mítink spojený hlavně s ní.

Spokojení byli i atletičtí funkcionáři.

Od nich to těší samozřejmě také, jsou to odborníci. Na druhou stranu musím říct, že i když se dozvím od člověka, že tam nebyl, ale slyšel, jak dobré Skákání bylo, mám radost. Pro mě je to další důkaz, že naše malé Hustopeče jsou zase vidět. A navíc, v pondělí se mi už přihlásili dvě děti do atletického oddílu. I toto je pro mě důležité.

Už jste setřásl stres z pořádání závodů?

Už ano. V neděli jsme ještě měli honičku. Ale už přemýšlím o dalším ročníku. Sleduju termínovou listinu na příští rok. A mám dvě strany poznámek.

Kromě ředitele závodu plníte hlavně funkci ředitele na Základní škole v Dolních Věstonicích. Už jste přehodil výhybku?

S prvním pondělním zvoněním. Striktně to odděluju. Nechci šidit jednu funkci na úkor druhé.