Nejvíc se dařilo břeclavským dorostencům. „Matěj Halady s Matějem Kašíkem si s bezpečným náskokem dojeli pro první místo v závodě dvojek bez kormidelníka a stali se mistry republiky. Na závěr dne se spolu s kamarády z Olomouce radovali z dalšího titulu, tentokrát na nepárové čtyřce. Završili tak svou velmi úspěšnou sezonu, ve které mimo jiné reprezentovali Českou republiku na mezinárodní regatě ve Villachu,“ uvedla trenérka Slávka Kouřilová. Matějové poté spolu s Markem Husaříkem a závodníky z Otrokovic usedli do osmy, kde se jim však nepodařilo zopakovat výkon z Primátorek a ve finále A skončili pátí. Marek Husařík a Antonín Přibil spolu s veslaři z Ostravy dojeli ve finále B párových čtyřek na šestém místě, celkově tedy skončili dvanáctí, na dvojskifu se jim nepodařilo ze semifinále postoupit do dalších jízd.

Břeclavanky se letos vrátily k osvědčenému složení Karin Adámková, Dana Čechová a Aneta Širůčková.
Břeclavské stolní tenistky si podaly úřadujícího mistra

Několikanásobné zastoupení ve finále A měli i junioři břeclavského klubu, bohužel se jim ani jeden ze startů nepodařilo proměnit v umístění na stupních vítězů. Na osmě, do které usedli ve složení Martin Ježek, Petr Polášek, Patrik Ptáčník, kormidelník Lukáš Nešpor a pět závodníků z Bratislavy, jim bronzová medaile utekla o 5 vteřin. Martin Ježek skončil ve finále A skifu na pátém místě, což je pro juniora závodícího v této kategorii prvním rokem solidní výsledek. Petr Polášek mezi skifaři ve finále B dojel čtvrtý, celkově tedy desátý. Oba jmenovaní společně usedli také do dvojskifu, kde skončili šestí.

V kategorii juniorek reprezentovaly Slovácký veslařský klub tři závodnice – Anna Balgová, Karla Knötigová a Tereza Melská. Výsledkově nejblíže měla děvčata k medaili na nepárové čtyřce, kde skončila pátá. Stejné umístění pak přidala i na osmě. Na čtyřce párové se jim sice nepodařilo postoupit do finále A, v „malém“ finále si však břeclavské veslařky spravily chuť, když přesvědčivě zvítězily.

MARKÉTA NEDĚLOVÁ