Trenér břeclavských hokejistů s telefonem u ucha shání aspoň nějaké posily, které by zacelily díru po množství zraněných a nemocných, které ve svém kádru momentálně postrádá. Ale běda, když mu telefon zazvoní. „Vždycky se leknu, jestli mi někdo další neoznámí, že nemůže hrát," upozorňuje na své současné hlavní starosti kouč a současně sportovní ředitel druholigového klubu

V posledním zápase v sobotu v Kopřivnici z Břeclavi vyjel poloprázdný autobus. Konečný měl k dispozici pouze čtrnáct hráčů. Situace těžko může být horší. „Ale může," oponuje břeclavský trenér. „My si ale nemůžeme dovolit platit třicet hráčů. Když z našeho kádru vypadne takové množství hokejistů, máme problém," přiznává kouč.

Na ledě po svých svěřencích musí vyžadovat nebývalou dávku odhodlání a sebeobětování. „Je to nepříjemné, v mužích se mi tohle ještě nikdy nestalo. Snažíme se to v zápase nevnímat. Ale chápu, že hlavně pro obránce je to složité. Síly jim ubývají, mají toho plné zuby," přiznává kapitán Lvů Martin Červenka, jeden z těch, kteří se stále drží v pohotovosti. „Snažím se dostávat do sebe vitamíny. Ale člověk se tomu vždycky nevyhne," upozorňuje na bacily, které skolily několik jeho spoluhráčů.

Na včerejším večerním tréninku Konečný doufal, že uvidí některé marody zpátky v akci. Jen na to se ovšem spoléhat nemůže. „Žhavím telefony. Samozřejmě není problém sehnat obránce, ale je problém jej zaplatit. Nikomu nedlužíme peníze, nemůžeme ale jít nad náš rozpočet. Je pravda, že kluků, kteří mají zájem, moc není," přiznává trable na už tak dost probraném hráčském trhu Konečný.

Právě s Přerovem se snaží bývalý hokejista Komety hodně spolupracovat. Jenže s Hanáky to nemá jednoduché. „Spolupracují s Valašským Meziříčím. Vím, že nejsme jediný oddíl, který má podobné problémy. V juniorce Komety nám nevyšli vstříc, ale chápu, taky mají svoje starosti," upozorňuje.

Do zítřka ale potřebuje dát dohromady konkurenceschopný tým. Zatímco ostatní druholigové celky mají volno, Břeclavané od šesti hodin večer předehrávají svůj duel na ledě brněnské Techniky. „Přitom teď by se volný týden hodil," dodává kouč.