„Budou tam kategorie vozíčkářů na handbicích, kategorie nevidomých na tandemech s vodiči, měli by přijet i tricyklisté, měli by tady být cyklisté stojící s amputovanou končetinou, celé spektrum závodníků, co jezdí nejen v naší republice," uvedl Bíza.

Slavnostní zahájení akce plánuje Bíza na sobotní poledne. Startuje se ve spodní části Dukelského náměstí, první na trať vyjedou tandemy a tricyklisté, po nich handbiky a na závěr kategorie handicapovaných cyklistů C1 a C5, rozlišené podle závažnosti handicapu.

„Nejen já, ale i ostatní závodníci si cení toho, že je tady výborná atmosféra a zázemí, strašně rádi sem jezdí, dostanou víno, mají tady pohoštění, což nikde nemají, strašně se jim v Hustopečích líbí," vyjmenoval výhody akce hustopečský handbiker.

Trať je dlouhá 2400 metrů, handbikeři a tricyklisté ji musí obkroužit jedenáctkrát, tandemy, C1 a C5 dvacetkrát. „Pro handbike je ta trať ideální, hodně rovinatá, až kopec u radnice dá každému zabrat, tam se to trhá vždycky. Časovka v Bořeticích je hodně náročná, každý si přijde na své," myslí si Bíza.

V neděli je pak na programu časovka, vyjíždí se z Bořetic, vyhlášení výsledků se uskuteční tamtéž. „Loni vytvořili diváci perfektní kulisu. I mě to hnalo dopředu, díky tomu jsem získal titul mistra, chtěl bych, aby nás lidé přišli podpořit, aby se mi to třeba povedlo obhájit," vyřkl na závěr své přání Bíza.

ŠTĚPÁNKA KADLEČKOVÁ