Mladická drzost a protřelost. Osmnáctiletý Jiří Bavlnka a dvaatřicetiletý Miroslav Mahušek si podmanili tuzemské statistiky.
„Asi je to dílem náhody a štěstí. A taky kvalitní obranou,“ bagatelizuje Bavlnka svůj přínos pro tým. „Já navíc ty statistiky moc nesleduji,“ zůstal nad věcí.
Brankářský benjamínek v barvách Legaty lapí v průměru každý druhý sedmimetrový hod a v této činnost nemá konkurenci. Jeho zkušenější kolega Mahušek má zase nejlepší procentuální úspěšnost zákroků.

„Oba jsou to výborní gólmani. Ale to snad není možné, taky jsem nahlédl do tabulek a nemohl jsem tomu uvěřit,“ podivoval se kouč Zdeněk Missbach.
Po sedmi soutěžních duelech tak má Legata nejvyrovnanější gólmanskou dvojici. V extralize. V soutěži, jež byla loni pro Hustopeče ještě pasé. „Oni to asi špatně počítají. Nedokážu si to vysvětlit,“ koulel trenér Missbach nevěřícně očima.

Extraligový zelenáč trůnící momentálně na solidním jedenáctém místě má však další úderné trumfy v rukávu.
Při proměňování rychlých protiútoků nemá povětšinou slitování. Zbylých dvanáct celků v nejvyšší soutěži tak může jen přemítat nad tím, jak se Hustopečským v nemilosrdnosti při kvapném brejku vyrovnat.
„Ale tady mám vysvětlení. Ještě když jsme působili v první lize, tak jsme se spoléhali výhradně na rychlé protiútoky. Kluci to mají asi dobře zažité,“ vytušil Missbach.

Extraligový zelenáč má ovšem i svá bolestivá místa. „Naše střelba je žalostná. V ní jsme vůbec nejhorší. Musíme na ní hodně zapracovat,“ uvědomuje si lodivod Legaty. „V posledním zápase jsem ale zjistil, jak to zlepšit.“
Dát šanci mladíkům z lavičky? „Přesně tak. Středeční zápas na Dukle jsme odehráli bez několika opor, střelba byla nečekaně výborná,“ zdůraznil Missbach.
Zkušeným oporám však podle všeho určitě neodzvoní. „Samozřejmě, že ne. Bez nich bychom se neobešli. Ale je vidět, že máme talentované jedince,“ všiml si kouč.
Ten má pod svými křídly hned dva juniorské reprezentanty – brankáře Bavlnku a křídelníka Josefa Diviše.

 

Pět hustopečských nej…

Úspěšnost střelby z rychlých protiútoků – (88,24 %)
Celková úspěšnost brankářů – Miroslav Mahušek (56 %)
Celková úspěšnost brankářů - družstva (53,21 %)
Úspěšnost při sedmimetrových hodech – Jiří Bavlnka (52,63 %)
Celkový počet úspěšných zásahů brankářů – družstva (207)