V odvetném barážovém utkání si znovu poradili s vítězem první ligy, přerovským Sokolem. Oproti minulému měření sil, ve kterém Jihomoravané deklasovali soupeře na jeho palubovce vysoko 33:22 bylo utkání vyrovnanější. Zejména v úvodu posledního zápasu sezony bylo na domácích znách, že jsou si dobře vědomi jedenáctibrankového náskoku a nehráli s maximálním nasazením.

Na defenzivu se tentokrát tolik nesoustředili a v první půli dovolili hostům skórovat takřa tolikrát, jako v celém úvodním zápase. I proto skončil poločas těsně 19:18 pro Hustopečské. Ve druhé půli se však již naplno projevila převaha a extraligové zkušenosti hráčů Legaty a utkání postupem času zcela ovládli. Konečné skóre 37:31 potvrdilo příslušnost domácího týmu k extralize.

Hustopečská Legata porazila Přerov i podruhé a uhájila Extraligu. Trenér Zdeněk Missbach si je vědom, že:

Současný kádr musí zůstat pohromadě


Hustopečští házenkáři vyhráli i ve druhém barážovém utkání. Zajistili si tak jistotu účasti v nejvyšší soutěži i pro příští ročník. Přesto, že se celá sezona nevydařila díky nejrůznějším okolnostem, záchrana v extralize je nutna brát jako úspěch. Pod tím je z pozice hlavního trenéra podepsán Zdeněk Missbach.


Ve druhém utkání jste nebyli tak přesvědčiví. Už ale bylo rozhodnuto dříve..

My jsme šli do prvního zápasu s obrovským nasazením, takže jsme prakticky rozhodli již v Přerově. Tam to bylo pochopitelně díky vynikající obraně a skvěle chytajícímu Mahuškovi.

Soupeře jsme předčili i po kondiční stránce. Myslím, že jsme zvládli i tento zápas, i když se hrálo asi jen proto, aby se to odehrálo.
Zcela jistě pomohla i jednoroční zkušenost s extraligou, je to tak?
Určitě ano. Díky zkušenostem a také taktické vyspělosti jsme uspěli. Spousta hráčů výkonnostně vyrostla. Zcela jistě jim to moc pomohlo.


Dalo se vlastně baráži vůbec zabránit, nebo to bylo nevyhnutelné?
Vyhnout se tomu dalo. Jenomže nás postihla řada zraněných. Někdy nás bylo na tréninku třeba sedm. Navíc jsme hráli netakticky. Některé zápasy jsme prohráli zbytečně.


V poslední době se v dobrém světle ukázali mladíci na hostování, třeba Jochman, nebo Chýlek. Uvidí je diváci v dresu Legaty i v příští sezoně?
Kádr by měl zůstat pohromadě, plus by měli přijít ještě dva až tři hráči. Tedy i tito hostující mladíci.
Je ale ještě brzy říci, jestli tu skutečně budou, ale rád bych je tu měl v následujícím ročníku.