Před závěrečným duelem v Bystřici pod Hostýnem jsou ve své nováčkovské sezoně stále v boji o konečné třetí místo. „Ze zápasu jsme měli respekt. Občas doplňují kádr o kvalitní hráče z A týmu, kteří hrají extraligu. Tentokrát ale dojeli oslabeni, což jde vidět i na výsledku,“ zmínil Semerád.

Legata panovala zápasu od začátku až do konce, první poločas vyhrála 19:15 a po změně stran navyšovala náskok až na konečný jedenáctibodový rozdíl. Návrat do sestavy oslavil devítigólovým přídělem produktivní Michal Adam.

Jako tradičně dostal za rozhodnutého stavu v bráně prostor místo Bavlnky náhradní gólman Zapletal. „Kluci hráli výborně, od brankářů až po kluky v poli. Byl to jeden z těch poklidnějších zápasů,“ podotkl Semerád.

Hrozný los

Na domácí palubovce se Legata představila po pěti týdnech, předtím Hustopeče sehrály tři venkovní duely, jeden týden měly volno. „Los je hrozný. Řešili jsme celou situaci se svazem, ovšem bohužel musím říct, že svaz v tomto směru moc nefunguje. Oni to jen mechanicky rozlosovali a nehledí na to, že tam jsou různé mezery. Je těžké potom udržet hráče v nějakém režimu a stejně tak chybí divákům návaznost utkání, aby chodili,“ hořekoval Semerád. Domácí derniéru hustopečských házenkářů navštívila podle zápisu suverénně nejmenší návštěva sezony v podobě pouhých pětatřiceti diváků.

Legatu nyní čeká poslední osmnácté utkání nováčkovské sezony v první lize. V závěrečném souboji Hustopeče stanou v boji o třetí místo proti Bystřici pod Hostýnem, která má stejný bodový zisk. „Netušili jsme, že až do posledního zápasu budeme hrát o třetí místo. Bystřice ale v posledních kolech nečekaně dvakrát klopýtla a rázem máme šanci,“ zmínil Semerád a dodal.

„Jejich nejlepší střelec Tiller, který zároveň vede i střeleckou tabulku soutěže, dostal třízápasový distanc, což nám hraje do karet,“ dodal hustopečský lodivod.

Legata bude čelit kromě kvalitního soupeře také bouřlivé kulise, Bystřice pod Hostýnem totiž patří mezi nejnavštěvovanější kluby soutěže. Duel začíná v neděli od 11 hodin.