Vstup do zápasu přitom jeho svěřencům příliš nevyšel. Vršovice se dostaly do vedení 3:1, postupem času ale domácí začali přejímat iniciativu a první půli vyhráli 18:12. Po změně stran se jim povedlo náskok navýšit, a dokráčet k výhře o deset branek. „Hráli jsme dobře z obrany a kvalitně přecházeli do útoku. Navíc dobře zachytali oba gólmani,“ zmínil Semerád.

V Hustopečích mají gentlemanskou dohodu mezi oběma brankáři. Za příznivého stavu přepouští brankářská jednička Bavlnka místo mezi třemi tyčemi Ondřeji Zapletalovi. Nejinak tomu bylo i v nedělním klání. „Ondra navázal na výborné výkony z minulých utkání. Po zdravotních problémech se dostává do pořádku,“ podotkl Semerád.

Doma až za šest týdnů

O téměř polovinu branek Legaty v nedělním klání se postarali tradiční střelci Pavel Mrnuštík s Michalem Adamem. První jmenovaný nasázel osm gólů, druhý pouze o jednu branku méně. „Pavel s Michalem patří mezi kanonýry našeho týmu, ale za nedělní zápas je potřeba pochválit celý kolektiv. Vyzdvihl bych také výkon Kuby Horkého, jemuž toto utkání sedlo,“ sdělil hustopečský trenér.

Legata díky další výhře drží třetí pozici tabulky 1. ligy, přičemž pomýšlet také může na druhé místo, na němž aktuálně figuruje Chodov. „Jak se říká, s jídlem roste chuť. Na nováčka je naše postavení v tabulce výborné, ale vždy to může být lepší,“ myslí si Semerád.

V následujícím měsíci čeká Legatu spousta cestování. Hráči Hustopečí vyjedou na tři venkovní duely: postupně si zahrají na palubovce Náchodu, po volném víkendu poté zajíždí na hřiště suverénního lídra Litovle a o týden později je čeká výjezd do Zlína. Doma se Legata znovu představí až 28. dubna.