O své výhře rozhodli v bouřící hustopečské hale před 210 diváky v posledních vteřinách nedělní partie, když už se zdálo, že utkání v normální hrací době nepozná vítěze. „Zápas byl hrozně těžký. Měli jsme velkou výhodu v tom, že jsme u nich vyhráli. Ačkoliv byl tedy zápas nervózní, vždy jsme byli o krok napřed a oni museli pořád dotahovat. Rozhodli jsme v posledních sekundách. Kluci hráli perfektně, postup se cení,“ hodnotil šťastný trenér Petr Semerád.

Legata tak po období ve druhé lize postupuje o patro výše, ačkoliv ještě není úplně jasné, v jaké soutěži si v příští sezoně zahraje. „Vždycky nám postup o něco utekl, letos jsme se dočkali. Uvidíme, co ještě bude dál. Svaz ještě možná provede nějakou reorganizaci soutěže, ale my se připravíme na novou sezonu stejně, ať budeme hrát kdekoliv,“ naznačil Semerád, že postup do první ligy ještě nemusí být stoprocentní.

Jisté je, že Legata má za sebou nejúspěšnější sezonu za poslední roky. „Povedlo se nám do sestavy zapracovat nové hráče, kteří výborně zapadli do kolektivu. Měli jsme jak mladé a talentované, tak zkušené hráče. Je třeba poděkovat celému mužstvu, protože vítězství je výsledkem výborného kolektivního výkonu,“ zmínil Semerád.

S jeho slovy souhlasí i nejlepší kanonýr týmu a celé soutěže Pavel Mrnuštík. „Myslím, že si dobře sedl celý kolektiv. My hráči, kteří jsme přišli, jsme se dobře zařadili a přispěli k tomu,“ uvedl kanonýr původem z Valašska.

Podle Semeráda mohla za postup rovněž dobrá disciplína týmu. „Je třeba ocenit, že kluci poctivě chodili na tréninky a šli za daným cílem. Sezona je dlouhá a není to samozřejmost, protože musí pracovat a podobně,“ dodal trenér vítězů druhé ligy i navazující baráže.

VÁCLAV PETRŮ