Další potvrzení faktu, že se v letošní sezoně musí s hustopečskými házenkáři počítat, přišlo ze severních Čech. Legata si vyšlápla na soupeře, který se zmítá v krizi. Po infarktovém závěru si z Lovosic odvezla vítězství 23:21.

„Potvrdili jsme zde naši stoupající formu. Určitě svoji roli hrála i absence klíčových hráčů na straně domácích, navíc jim nehrál Vaněk, Kratochvíl se do hry téměř vůbec nezapojil. Využili jsme tak toho, že Lovosicím nefungovala obrana,“ hodnotil po utkání trenér vítězného mužstva Martin Schober.
Defenzíva však nebyla jedinou oblastí, kde se Lovosickým nedařilo. Pátý tým extraligové tabulky v sobotu „dojel“ především na neschopnost dostat míč za hustopečské brankáře.

Talentovaný Bavlnka se zkušeným Štolcarem se znovu ukázali jako velké opory svého mužstva.

Střeleckou impotenci Lovosic dokumentuje časový úsek posledních patnácti minut, ve kterém domácí vstřelili pět branek, ale pět čistých šancí z trháku nebo pivota neproměnili.

K tomu se přidaly nepříliš důrazné střely z ostatních postů a překvapení bylo na světě. Jak je již v Lovosicích v poslední době zvykem, mužstvo trápí nedisciplinovanost.

Některý z lovosických hráčů už počtvrté z pěti posledních zápasů nedokázal udržet nervy na uzdě a byl vyloučen. V příštím utkání s Duklou bude Srbovi chybět Miler, který dostal červenou kartu za potyčku s Jochmanem.

To je nepříjemné i pro trenéra Schobera, jehož tým v neděli čeká jeden z nejdůležitějších duelů sezony a zároveň poslední utkání tohoto roku.
V zápase o play–off se střetne s Plzní. A pětigólový střelec z Lovosic mu bude určitě hodně chybět.A nejen on.

„Zranil se nám Pernička, který téměř určitě nenastoupí, problémy má Diviš a Semerád. Červenou kartu navíc dostal Jochman, takže to proti Plzni určitě nebude jednoduché,“ varuje hustopečský kouč před přílišným optimismem.

HK Lovosice – Házená Hustopeče 21:23 (12:12)
Nejlepší střelci Lovosic: Brecko 4/3, Miler 4, Jablonka 3.
Nejlepší střelci Hustopečí: Diviš 8/5, Jochman 5, Semerád 3.
Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/7, Vyloučení: 3 (ČK přímá Miler, trenér Srba) – 3 (ČK přímá Jochman).
Diváků: 505.