Jak zápas dopadne, se rozhodlo prakticky hned zjeho začátku. Domácí začali ve velmi svižném tempu, Hustopečští na jejich rychlost nedokázali reagovat a často chybovali. Nikdo zpětistovky přítomných diváků se nemohl divit, že domácí mužstvo vedlo po deseti minutách9:4.

Jičín svůj náskok neustále zvyšoval a po třiceti minutách bylo na ukazateli jednoznačné skóre 20:12 pro domácí.

„Vydařil se nám vstup do utkání, prosazovali jsme se po rychlých útocích. Vněkolika momentech jsme vyrobili zbytečné chyby, které pramenily ze špatného zpracování,“ analyzoval domácí vítězství trenér PetrBabák.

Podobný průběh měla idruhá půlhodina sobotního zápasu. Vpolovině druhé části však hostující Jihomoravané zabrali, využili častějšího chybování domácích a čtyřmi brankami vřadě stáhli náskok soupeře na 23:27. To bylo zjejich strany alevše.

Domácí si vítězství pohlídali a Hustopeče odjely sporážkou35:26.

„Nezachytili jsme úvod zápasu a to bylo pro výsledek rozhodující. Pokud jsme se začali soupeři přibližovat, byl na místě výborný Knyčl, který nás vychytal. Plně se také projevila mezera vsestavě a špatná sehranost družstva,“ prohlásil po utkání trenér poražených Hustopečí Zdeněk Missbach.

Jeho tým tak zůstává na předposlední pozici se třemi body. Tabulku uzavírající Bystřice pod Hostýnem jen těsně prohrála sDuklou.

Jičín– Hustopeče 35:26 (20:12)

Rozhodčí: Dostál, Halada.

Vyloučení: 4:2.

Sedmimetrové hody: 6/3– 3/2.

Diváků: 500.

Hustopeče: Mahušek, Bavlnka, Přikryl– M. Jahoda 7/1, Semerád a Chýlek po 5, Diviš 4, Hubáček 3, R. Matušík a Franěk po 1, Zmrzlý, Kučerňák a Vyhnáček.