Nováček zHustopečí se mohl připravovat ještě otýden déle než ostatní týmy. Jeho duel sPrešovem byl odložen až na březen kvůli účasti slovenského mužstva ve final four národního poháru.

Naplno se Legata opět zapojí do soutěže již dnes na horké půdě Jičína. Vtomto utkání bude jednoznačným favorit domácí mužstvo.

To vminulém utkání získalo, byť ojedinou branku, důležité body na půdě Kopřivnice a vutkání proti extraligovému nováčkovi tak bude jednoznačným favoritem.

„Udělali si ztoho trošku nedobytnou tvrz. Určitě nás nečeká nic lehkého. Pojedem tam ale zabojovat a teřba se ipokusit ozázrak. Neříkám, že nemůžeme ivyhrát, když se nám utkání povede. Snad se mužstvo istmelí, když bude oslabeno oněkolik hráčů,“ uvažoval trenér Missbach.

Trenér Hustopečí má velké vpremiérové extraligové sezoně svého mužstva velké problémy se skládáním sestavy.

Dlouhodobé ztráty Nehéze a Buriánka musí řešit hostováním hráčů zdruhé nejvyšší soutěže. Na marodku se navíc přidali chřipkou skoseni Sedláček, Suchomel a Jochmann.

Pozitivní je naopak návrat brankáře Mahuška, který tři měsíce laboroval se zlomenýmižebry.

Hustopečské mužstvo je vsoučasnoti na předposledním místě extraligové tabulky. Na tom by nic nezměnila ani případná výhra vJičíně.

Prozatím tříbodový zisk jihomoravských házenkářů zaručuje takřka stoprocentní jistotu bojů ozáchranu.

Ina Třeboň, která je vsoučasnosti jen ojediné místo před nimi, ztrácí hrozivých pětbodů.

Idomácí Jičín má ooc bojovat. Zatím má, stejně jako Plzeň a Frýdek–Místek, patnáct bodů a drží osmou příčku. Na záda se mu však nepříjemně lepí mužstvo Hranic.

Cílem kouče Missbacha však stále zůstává vytoužená záchrana velitní soutěži.

„Snažíme se naši situaci stále zlepšovat. Potřebujeme nějaké body, abychom měli dobré výchozí postavení před boji ozáchranu. Ajá věřím, že nám to vyjde,“ nechal Missbach vyznít svůj optimismus.