Recept na úspěch je v podání Lattenberga jednoduchý. Trénovat a mít klid na svůj sport. „Dostavěl jsem dům. Už bydlíme, tak se k pohodě přidalo i víc času. Kdo někdy stavěl, ví, jaké to jsou starosti," podotýká sportovec, který své bydliště přesunul do Lelekovic nedaleko Brna.

Házenkářsky je doma v Újezdu, ze kterého v Legatě hostuje. Svému mateřskému klubu vale nedal. Když má čas, nastupuje v jeho barvách v jihomoravské lize. Stíhá tak i dva zápasy za víkend. „Původní domluva zněla tak, že když se naše zápasy budou krýt, tak nastoupím za Újezd. Ale ještě nejsem tak starý, chci samozřejmě hrát ve vyšší soutěži," povídá Lattenberg, který je v jihomoravské lize třetím nejlepším střelcem.

Tam běžně dává kolem jedenácti branek za zápas. „Je to velký skok. Mezi druhou a třetí ligou je opravdu výrazný rozdíl.

Zároveň je i třetím nejlepším střelcem hustopečského týmu. Lepší než on je zatím jen Marek Jahoda s Martinem Myslíkem. Tato trojice se postarala o 150 z 280 branek Legaty. „Je to super. Začátek se nám moc nepovedl, až jsme se báli. Teď už vyhráváme. Myslím, že se velice dobře doplňujeme se skupinou starších hráčů jako je třeba David Semerád, Marek Jahoda nebo Zdeněk Suchomel," vyjmenovává zástupce střední generace své mnohem zkušenější spoluhráče.

Ti před lety na několik sezon okusili také úroveň nejvyšší soutěže. „Jejich zkušenosti jsou znát. Když se nám něco nedaří, třeba Marek Jahoda mi vysvětlí, co musíme dělat jinak. Rozhodně nemávnu rukou nad tím, co mi říkají. Snažím se jejich rady poslechnout," dodává Lattenberg, jehož Legata v neděli dopoledne hostí Prostějov.