„Musím se přiznat, že jsem s tím vůbec nepočítal, i když jsem trať znal. Má forma před tímto závodem byla neskutečně mizerná. Jsem z výsledku mile překvapen, protože na startu byla stopadesátka závodníků,“ podivoval se Herman po dojezdu do cíle.

Jeho vítězství je o to cennější, že ve stáji nepatří mezi vyvolené, pro které se ostatní členové týmu povětšinou obětují. „Tady to nebylo jiné. Měli jsme pomáhat slovenskému mistrovi republiky Martinu Ryškovi,“ popisoval poměry uvnitř stáje.
Díky své neutuchající píli v průběhu závodu se mu ale dostalo sladké odměny. „Bylo to asi čtyři kilometry před cílem, když dalo vedení naprosto jasný pokyn, že ostatní budou pracovat výhradně pro mě.“
Sázka na nezvyklého koně se ovšem nemusela týmu vyplatit. „Měl jsem tam nějaké slabší chvilky. Především při výjezdu do kopců jsem ztrácel,“ mračil se při vzpomínkách na trable, kterého provázely.

Ve finiši si už ale byl svým celkovým vítězstvím téměř jistý, a to i přesto, že v závěrečném sprintu se objevilo pětadvacet závodníků.
„Závěrečný sprint je vždycky moje specialita. Ale bylo to velice těsné. Dokonce tři soupeři za mnou zůstali jen pár centimetrů,“ líčil ostřílený jezdec.
V průběhu závodu byl ale limitován. V hlavě se mu rojily všelijaké myšlenky. „Byl jsem trošku mimo. Manželka totiž čeká druhé dítě. Dokonce mi dvakrát volala. Myslel jsem, že už rodí. Ale naštěstí tomu tak nebylo,“ oddechl si.
V celkovém hodnocení rakouského poháru si díky cennému triumfu výrazně polepšil. „Jsem zatím pátý. Loni jsem byl až sedmý. Je možné, že bych se mohl umístit v konečném hodnocení mezi nejlepší trojkou.“

Sám tomu ale příliš nevěří. Hlavně z toho důvodu, že cyklistická sezona nabízí už pouhé dva závody. „Musel bych je vyhrát oba a spoléhat na zaváhání ostatních. Jsem už navíc hodně unavený. Startoval jsem letos na téměř padesáti akcích,“ přiblížil nelehký život profesionálního cyklisty.
I když se mu jeho sen o umístění na medailové pozici nesplní, bude mít pravděpodobně důvod k nemalé radosti.
„To, že jsem v Tyrolsku celkově zvítězil, bude mít asi odezvu. Sponzoři to určitě zaznamenali. Snad mi vedené naší stáje nabídne novou smlouvu na další rok,“ přemítal.