Zvládla vypjatý duel s Ivanou Weberovou, čímž nasměrovala Hodonín k úvodnímu kroku vedoucímu k obhajobě extraligového titulu. Stolní tenistka Hana Matelová zažila v úterý skvělý večer.

Položila základní kámen výhry 5:3 nad Břeclavankami a navrch si odnesla ocenění pro nejlepší hráčku dne.

„Užila jsem si to. Jsem ráda, že to tak dopadlo,“ usmívala se devatenáctiletá Matelová. „Myslím, že Ivana byla nervózní. Neměla jsem co ztratit. Snažila jsem se zkrátka vyhrát. Rozhodlo i trochu štěstí,“ vyprávěla o důležitém zápase.

Weberové se první finálové měření sil vůbec nepodařilo. Domů si odnesla bilancí tří zápasů, tří porážek. „Bila se o každý míček. Mohu říct, že herně se mi líbila,“ našel přesto slova chvály břeclavský trenér Jaroslav Hýbner, který jednotlivé duelu pozorně sledoval a zapisoval vlastní poznatky. Z haly pak vyšel v zamyšlení a s vážnou tváří.

To domácí stratég Ján Medvecký rozdával úsměvy na všechny strany. Aby taky ne. Jeho tým se v sérii hrané na dva vítězné zápasy ujal vedení, o což se rovným dílem postaraly všechny hráčky.

„Z hlediska psychiky je to pro nás velmi důležitá výhra,“ sdělil mladý kouč. „Matelová excelentní výkon. Vachovcová k závěrečnému utkání přistoupila zodpovědně a Shi Dan hrála také velmi dobře,“ hodnotil vystoupení Hodoňanek.

O tom, kam definitivně zamíří ženské extraligové zlato se může rozhodnout už ve čtvrtek. Tentokrát mají domácí výhodu hráčky Břeclavi, které hodlají vyrovnat stav série za každou cenu.

„Bude jiné pořadí zápasů. Tím pádem se v úvodu sejdou i jiné dvojice. Věřím, že se nám je podaří zvládnout. Pak můžeme přemýšlet nad případným návratem do Hodonína,“ zamyslel se Hýbner.

Oba kluby mají k dispozici videa, u nichž rozebírají prakticky každý úder soupeřek.

„Uvidíme, co bylo dobře, co bylo špatně, abychom mohli zareagovat,“ konstatoval břeclavský trenér. „Doufám, že u nich úspěch zopakujeme a přivezeme zlato,“ přeje si naopak Matelová.

Druhé utkání se uskuteční ve čtvrtek v Charvátské Nové Vsi od 17.00.

HODONÍN – BŘECLAV 5:3. Stav série 1:0
Hodonín: 1. Shi Dan, 2. Alena Vachovcová, 3. Hana Matelová
Břeclav: 1. Renáta Štrbíková, 2. Ivana Weberová, 3. Olesja Stachova
Duely: Shi Dan – Stachova 3:1, Matelová – Weberová 3:2, Vachovcová – Štrbíková 0:3, Shi Dan – Weberová 3:0, Matelová – Štrbíková 1:3, Vachovcová – Stachova 3:0, Shi Dan – Štrbíková 1:3, Vachovcová – Weberová 3:1.