Vstup do zápasu měli domácí vydařený a první útok vedený Hlavatým si od začátku vypracovával šance, leč bez střeleckého úspěchu. Domácí se ho dočkali až těsně před koncem prvního dějství. Skvěle hrající Hlavatý nahodil od modré míček na branku soupeře, kde jej tečoval Svoboda za záda gólmana. Za zmínku stojí i břevno trefené Hlavatým.

První třetina tedy skončila, pro domácí pouze, 1:0. V druhé části se hra vyrovnala a bylo to především zásluhou častých vyloučení. Ovšem domácím se oslabení vedla skvěle a navíc hned v tom prvním vstřelili gól. Napadání Vojtěcha Hlavatého v útočném pásmu se zdálo být k ničemu, než dostal hostujícího gólmana v rohu hřiště pod tlak a ten fatální hrubkou doslova namazal před vlastní bránu nabíhajícímu Sobotkovi, pro kterého nebyl problém zakončit.
Při třetím vyloučení Svobody si hosté nepohlídali čas, při jeho návratu na hřiště se zmocnil míčku, a sám se řítil na bránu hostů. Jeho zakončení je v této sezóně prachbídné a nejinak to bylo v této situaci. Naštěstí pro něj se po zakončení míček odrazil zpět k němu a napodruhé již brankáře prostřelil.

Ve třetí třetině po krásné akci Svobody, který přešel po pravém křídle přes dva hráče hostí, přihrál přesně na hokejku Hubičky a ten se z první nemýlil. Poslední branka zápasu padla z hole Ondřeje Blažka. Jeho nahození od modré čáry brankář, díky dobře clonícím útočníkům neviděl a míček skončil za jeho zády.

Hustopeče tak zakončily sezónu vítězstvím 5:0 a po zápase byli vyhlášeni neslušnějším mužstvem ligy. „Z pohledu konečného umístění týmu je tato sezóna hodnocena samými pozitivy. Konečné páté místo v třetí nejvyšší soutěži v republice je veliký úspěch. Doufejme, že se Hustopečím bude stejně tak dařit i v příští sezóně a oddíl hokejbalu konečně získá nějakého sponzora,“ hodnotí uplynulou sezónu obránce týmu Radim Blažek.