Draci vedli po sobotním měření sil už 2:1 na zápasy a v neděli jeli Břeclavané ke čtvrtému utkání s jasným cílem ukončit sérii a užít si oslavy. Zápas byl hodně opatrný, přesto bylo na týmu Reaktorů znát, že narazili na silného soupeře.

V sezoně poráželi ostatní týmy i dvouciferným rozdílem, ale teď bylo vše jinak. Draci jim byli minimálně vyrovnaným soupeřem a s přibývajícím časem se ukázala i lepší fyzička Břeclavanů.

V opatrném zápase nikdo nechtěl udělat chybu, a tak nemohlo být divu, že první branky se diváci dočkali až ve druhé třetině. Hned první početní výhodu Draků využil střelou z první Lenkovič. Břeclav poté ubránila několik oslabení, navíc Lechner ani Nedvěd nezakončili své úniky.

Potřebný klid dal břeclavskému týmu až pět minut před koncem Maťašovský. Z levého kruhu zamířil do šibenice. Hustopeče to ještě zkoušely bez brankáře, ale risk jim nevyšel. Výsledkem toho byl gól Nedvěda.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří za nás během celé sezony nastupovali. Přestože je to zásluha celého mužstva, musím vyzdvihnout dvě individuality. Je to náš brankář Čapka, který v play-off pustil v posledních sedmi zápasech jen deset branek, a střelec Nedvěd. Hlavně jeho branky nám pomohly k titulu,“ dodal kapitán Draků Lubomír Čulen mladší.

Finálová série:

Reaktor Hustopeče – Draci Břeclav 4:3 s.n. (1:1, 2:2, 0:0 – 1:0)

Reaktor Hustopeče – Draci Břeclav 1:8 (0:2, 0:3. 1:3)

Draci Břeclav – Reaktor Hustopeče 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Draci Břeclav – Reaktor Hustopeče 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Sestava HBC Draci Břeclav (2010/2011)

Čapka - Papp, Nešpor, Tichý, Kratochvíl, Čulen, Blažek, Hübner – Lechner, Nedved, Lenkovič, Cabal, Gabriška, Krůtil, Krist, Hradský, Vébr, Michálek, Ondrušík, Maťašovský, Zháňal, Jandora, Čabla, Burýšek, Heřman, Kycl, Chupík