Okresní kolo se konalo v Hustopečích za účasti pouze dvou škol. Domácí Hustopeče mají hned u školy hokejbalové hřiště, tým Kupkovy zase těží z účasti několika mládežnických hokejistů Břeclavi.

Sbírka na cestu

V okresním kole si mezi sebou obě školy zahrály dvoukolově a ve všech zápasech vyšli vítězně Břeclavané z Kupkovy. „Vzhledem k náročnosti soutěže se v letošním roce nekonalo krajské finále a my měli možnost přímého postupu do republikového finále. Účast ve finále, které se ve všech kategoriích konalo v letošním roce v různých městech Středočeského kraje, byla velmi náročná po finanční stránce a proto jsme museli sehnat peníze na cestu. Pomohla škola, rodiče, samotní hráči i břeclavská radnice," potvrdil učitel, trenér a vedoucí týmu Petr Pláteník.

Kategorie 8.-9. tříd tak nakonec vyjela na republikové finále do Kladna. Tam na družstvo Kupkovy školy čekali zdatní soupeři, převážně mladší dorostenci z extraligových hokejových klubů.

„Vzhledem ke zdržení na dálnici vzniklo zpoždění, vlivem kterého se musela některá utkání odehrát bez potřebné přestávky, což možná nakonec rozhodlo," komentoval nezaviněné problémy trenér Pláteník.

První zápas proti Mladé Boleslavi Břeclavané vyhráli 1:0 díky trefě Nejeschleby. Brankář Švirga tak vychytal svou první nulu.

Ve druhém zápase čekal soupeř z Rakovníka. Tentokrát Kupkova doslova do poslední vteřiny prohrávala, než se Juřičkovi podařilo srovnat.

Na nájezdy vybrali trenéři osvědčené exekutory z hokeje. Jenže nájezdy s míčkem mají svá specifika a Břeclavané neproměnili ani jeden.

Výměna nepomohla

V posledním zápase skupiny čekal neporažený Litvínov a vítěz utkání měl zajištěný postup přímo do semifinále, poražený do čtvrtfinále. „Zápas byl velmi vyrovnaný, kralovali brankáři a skončil 0:0. A nájezdy? Vyměnili jsme všechny hráče, ale výsledek byl stejný. Ani jeden úspěch a další porážka," pokrčil rameny břeclavský trenér.

Ve čtvrtfinále narazili Břeclavané na Hradec Králové a na kluky hrající bez přestávky padla únava. Citelně chyběl i Dalimil Mikyska, který v té době plnil povinnosti na reprezentačním srazu hokejové sedmnáctky.

„Slabší střelba zejména od modré a dvě tyčky nám nestačily na soupeře, kterému se vydařily dva slepené góly a na porážce 0:2 nic nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře," přiznal Pláteník.

Do utkání o konečné páté místo na Kupkovu čekala opět Mladá Boleslav. „Naši hráči se nenechali vyprovokovat tvrdou hrou soupeře a soustředěným výkonem po brankách Sedláčka a Roseckého zvítězili 2:0 a obsadili výborné páté místo v republice," dodal břeclavský pedagog.

Břeclavané navíc získali i pohár pro nejslušnější družstvo turnaje.