Do poloviny utkání byli hosté jednoznačně lepší a gólově to potvrdili už v páté minutě, kdy se v přesilovce prosadil střelou od modré obránce Ondřej Blažek. Stejný hráč opět z podobné pozice a znovu v početní výhodě skóroval ve dvanácté minutě a zvýšil tak na 0:2. I prostřední část hráli Hustopečští velmi dobře na všech postech a ve čtvrté minutě střelou z kruhu dal Svoboda třetí gól. O minutu později to už vypadalo pro domácí na ručník, poněvadž o čtvrtý zásah do jejich sítě se postaral Lukáš Novotný.

Jenže potom přišlo galapředstavení brněnských rozhodčí, které vyvrcholilo nepotrestáním faulu na hostujícího Svobodu. Vyústilo to jen ve vyloučení hostujících Petra Novotného na deset a Radima Blažka na deset plus do konce utkání. To však rozhodčím nestačilo a pokračovali dál v podivném posuzování domácích zákroků. V sedmé minutě se podařilo domácím snížit z přesilové hry a ve třinácté minutě se vrátili do zápasu druhou brankou v síti brankáře Čapky. Zákeřná hra některých hráčů domácího mužstva pokračovala i v poslední třetině a byli za to konečně trestáni vyloučením, jenže ani výhoda dvou hráčů nestačila hostům na pojištění výsledku.

Jak to tak bývá přišel nečekaný trest v podobě tří rychle po sobě jdoucích branek v jejich síti. V rozmezí jedenácté a třinácté minuty po nepochopitelných hrubkách v obraně domácí dokázali otočit vývoj utkání na 5:4. V těchto chvílích hostům citelně chyběl pilíř obranných řad, do konce zápasu vyloučený Radim Blažek, který sledoval obrat jen z hlediště. Z nepochopitelného krachu obrany se už hosté nedokázali vzpamatovat.