Ve druhém utkání série se obešla první třetina bez branek, na začátku té druhé ale rychle prohrávali. Už po jedenácti sekundách museli dotahovat náskok soupeře.

„Přistoupili jsme k úvodu utkání špatně. Soupeř vyhrál buly, stačily dva doteky s míčkem a Hodonín dal gól,“ popsal nešťastný úvod zápasu kapitán Draků Lubomír Čulen mladší. Jinak byl ale průběh zápasu vyrovnaný, poměr střel byl 32:33.

Břeclav otočila vývoj utkání během tří minut, kdy vstřelila tři branky. Postupně se trefil Lenkovič a dvakrát Lechner. Druhý jmenovaný se trefil dokonce ve vlastním oslabení. Základ druhého vítězství byl tak položený. Když přidal Hradský ve třetí třetině čtvrtou branku, nezměnilo už nic na druhé výhře Draků ani snížení Rigumu.

„Poslední krok už byl opravdu nejtěžší, ale chtěli jsme sérii ukončit,“ potvrdil ambice svého týmu Čulen. Drakům vyšly úvody třetin. Už po půl minutě té první se prosadil Gabriška a po třech minutách druhé zvýšil Papp na 2:0. Pak začala přetahovaná. Hodonín snížil, dvoubrankové vedení dal Břeclavi Lenkovič. Hodonín ovšem opět bleskově snížil. „Bohužel, branky, co jsme dostali jsme si dali prakticky sami po našich chybách. Ve třetí třetině jsme si chtěli vítězství pohlídat a nikam se nehnat. To se povedlo. “ dodal spokojený kapitán Draků. Dvě minuty před koncem ukončil semifinálovou sérii brankou na 4:2 Lenkovič. Mladý Břeclavan se tak stal s pěti brankami nejlepším střelcem svého týmu v play–off.

Draci postoupili v nejkratší možné době a ve finále je čeká lepší z dvojice Reaktor Hustopeče – Snails Hustopeče. Lépe má po výhře 6:1 obhájce loňského titulu, tým Reaktor.