Jak moc vás mrzí, že o olympiádu přijdete?
S neúčastí jsem počítala už od prosince, tedy od posledního kvalifikačního závodu Světového poháru v Salt Lake City. Tři dny před startem mě skolila střevní chřipka. I přes nemoc jsem závod absolvovala, ale byla jsem oslabená a nepodala dobrý výkon.

O kolik vám účast na olympijských hrách unikla?
V závodě na jeden kilometr zhruba o vteřinu a půl, v klání na 1500 metrů pak asi o dvě a půl vteřiny.  V Salt Lake City jsem měla největší šanci limit zajet, protože je tam jedna z nejrychlejších drah na světě. Oproti evropským oválům se tam jezdí kolo až o vteřinu rychleji.  

Letos odjede na olympiádu dosud nejpočetnější rychlobruslařská výprava v historii. Mrzí z tohoto pohledu neúčast o to víc?
Určitě, ale svět se kvůli tomu nezboří. Mám o to větší motivaci zlepšovat se a makat na sobě. Holkám budu fandit na soustředění u televize a prožívat to s nimi i přes časový posun.

Vnímáte v reprezentačním výběru velkou konkurenci?
Kromě Karolíny Erbanové, která se připravuje v Holandsku na sprinterské distance, jsme s ostatními holkami z reprezentace v jednom týmu. Naopak se vzájemně podporujeme.

Jaké šance na zisk cenných kovů reprezentačním kolegyním dáváte?
Velké. Především Martině Sáblíkové. Holky jsou dobře připravené a zabojují o co nejlepší umístění.

Na začátku ledna jste se s Nikolou Zdráhalovou a Natálií Kerschbaummayrovou nastoupila do stíhacího závodu družstev na mistrovství Evropy, kde jste skončily páté. Jak umístění hodnotíte?
Páté místo z mistrovství Evropy je skvělý výsledek, kterého bych v individuálním závodě nejspíš nedosáhla, takže si ho cením. Na šampionátu jsem ale nebyla v optimální formě, časově jsem mohla zajet lépe.  

S jakým cílem jste na mistrovství Evropy odjížděla?
Do každého závodu vstupuju s tím, že chci zlepšit osobní rekordy nebo se k nim přiblížit. Bohužel ne vždy se to podaří. Jako třeba na mistrovství Evropy, kde jsem skončila daleko za osobním maximem.

Jak jste celkově spokojená se svými výkony v aktuální sezoně?
Vylepšila jsem si osobní rekordy na všech tratích. Navíc jsem startovala na seniorském světovém šampionátu, za což jsem moc ráda. Vždycky je ale co zlepšovat.

Co vás ještě v letošní sezoně čeká?
Mám před sebou závody seniorského světového poháru, které jsou zároveň kvalifikací na mistrovství světa ve čtyřboji. Poté mě čekají závody juniorského světového poháru a v závěru sezony akademické mistrovství světa v Minsku, kde chci každopádně skončit v první desítce.