Celé utkání trvalo přesně jednu hodinu a skončilo jasnou výhrou favorita z Břeclavi 6:0. A to jednička MSK Ganna Gaponova do hry ani nenastoupila, jen pomáhala s koučováním.

„Nebyl to žádný extraligový boj, naše převaha byla velká, utkání mi spíše připadalo jako prodloužení tréninku před Hodonínem," řekl po jasném vítězství kouč MSK Petr Nedoma.

Dobře Gaponovou nahradila Veronika Tušlová, která přidala další dvě extraligové výhry a nutno dodat, že se tak stalo po solidním výkonu, v němž se v její hře kromě útočných úderů objevily i citlivé bloky topspinů soupeřek.

Běloruska Katsiaryna Baravok také neztratila ani set, ale ideální výkon nepodala, často její útočné údery směřovaly za koncovou čáru stolu. Vždy ale v pravou chvíli dokázala zabrat a koncovky setů bravurně zvládla.

Vivien Ellö začala se Slovenkou Kraželovou vlažně a bez většího odporu jí nechala první set. „Vivien ale zpřesnila hru a riskující soupeřka toho více pokazila, než trefila na stůl," tvrdil Nedoma. Obdobně pak vypadal zápas Maďarky s Pintovou, jen bez luxusu darovaného setu.

MSK ČP Břeclav Gumotex – SKST Dubňany 6:0

Ellö – Kraželová 3:1 (-5,6,6,4), Baravok – Kotásková 3:0 (7,9,9), Tušlová – Pintová 3:0 (9,7,2), Baravok – Kraželová 3:0 (6,2,10), Ellö – Pintová 3:0 (7,7,8), Tušlová – Kotásková 3:0 (5,7,8)

Vstup do extraligového derby s Hodonínem se stolním tenistkám MSK Břeclav vydařil. Obranářka Gaponova zdolala v koncovkách všech tří setů čerstvou mistryni republiky Matelovou a Ellö byla rovněž klidnější a jistější v závěrech setů s Vachovcovou, která překvapivě nastoupila místo očekávané Pelcmanové.

Příznivci Břeclavi cítili šanci na dobrý výsledek, to ještě netušili, že to byl ze strany domácích stolních tenistek veškerý bodový zisk.

„Toto utkání nebylo z naší strany šťastné. Gaponova má zdravotní problémy, čeká ji v příštím týdnu operace krku, a nemohla proto podat svůj nejlepší výkon, i když odvedla velký kus práce. Ellö se topí v osobních problémech, což se do její hry promítá, a Baravok ještě na tak těžká utkání není dostatečně vyzrálá," řekl po zápasu trenér MSK Petr Nedoma.

A opravdu. Osmnáctiletá Baravok neměla šanci na jistou hru Pěnkavové, Ellö nedokázala odolávat tlaku Matelové a znovu se tak o výsledek bojovalo až v pětisetovém infarktovém zápasu Gaponové s Pěnkavovou.

Jednička MSK ale většinou jen dotahovala bodové ztráty, k mečbolu se nedostala a prohrála nakonec 2:3 .

Tím zvadly veškeré naděje na úspěšný výsledek, protože nezkušenost Baravok se projevila v zápasech s Matelovou i s Vachovcovou a nedal se čekat ani bod Ellö na úkor Pěnkavové.

Maďarka ještě heroicky zabojovala, když po prvním hladce prohraném setu odvrátila osm setbolů, držela se i ve třetím setu, ale pak již znovu vládla hře největší opora Hodonína. Gaponova se tak ke své třetí dvouhře s Vachovcovou nedostala, utkání skončilo výhrou 6:2 celku SKST Mart Hodonín.

Hodonín si tak upevnil vedení v tabulce a do play-off půjde z první pozice. O jeho finálové soupeři se rozhodne v semifinále mezi MSK Břeclav a Frýdlantem nad Ostravicí. Nic na tom nemůžou změnit ani poslední dvě kola základní části extraligy.

MSK ČP Břeclav Gumotex – SKST Mart Hodonín 2:6

Gaponova – Matelová 3:0 (9,9,11), Ellö – Vachovcová 3:0 (8,9,8), Baravok – Pěnkavová 0:3 (-6,–8,–5), Ellö – Matelová 0:3 (-7,–4,–8), Gaponová – Pěnkavová 2:3 (-9,–12,9,11,–10), Baravok – Vachovcová 1:3 (-9,10,–9,–4), Ellö – Pěnkavová 1:3 (-3,11,–8,–3), Baravok – Matelová 0:3 (-5,–8,–5)