Po ročním učinkování v druhé nejvyšší domácí soutěži bude hustopečský stolní tenis opět zastoupený mezi elitou. Bude vystupovat pod názvem KST Robot Metalfin Hustopeče.

Extraliga je tedy skutečností. Ale pojďme postupně. „Po ukončení sezony jsme si řekli, že už nebudeme v ligových soutěžích pokračovat. Nemáme na to dostatek finančních prostředků a dělat něco napůl není naším zvykem. Jenže přišel za mnou pan Kobes z Bratislavy, majitel slovenského mistra celku ŠKST Bratislava s myšlenkou, že by chtěl přejít s celým družstvem do Hustopečí a hrát českou extraligu. Nejdříve jsem to rezolutně vyloučil, viděl jsem za tím hromadu úporné práce. Ale pak jsme se asi dvakrát znovu sešli a nakonec jsem s jeho návrhem musel souhlasit," vypráví předseda hustopečského oddílu Jan Matlach o návratu extraligy do herny Hustopečí.

Kobes zajistil financování extraligy po všech stránkách. Povinností Hustopečí bude zajistit vše potřebné pro domácí utkání, propagaci, rozhodčí a přípravu herny. To nestojí téměř nic. Ale hlavní důvod je ten, že v Hustopečích se bude hrát opět špičkový stolní tenis.

A navíc s těmi nejvyššími ambicemi. Vždyť v kádru bude slovenský reprezentant čínského původu Bai-He, který byl v loňském ročníku extraligy po základní části nejlepším hráčem, když utrpěl za sezonu pouze jednu porážku. Dalším bude bývalý český reprezentant Marek Klásek, tyto doplní Kristián Kobes.

„O dalším hráči se ještě jedná. Ale i tato sestava dává záruku, že budeme bojovat o medailová umístění. A o tom se nám nikdy ani nesnilo. Hustopečští příznivci stolního tenisu se mají v herně na co těšit," poznamenal předseda hustopečského oddílu.

Zatímco v minulosti bylo spoustu utkání, kde Hustopečští dopředu věděli, že nemají šanci na dobrý výsledek, teď je situace naprosto odlišná. „V každém utkání můžeme vyhrát. A to i přesto, že soupeři budou víc než silní. Vždyť se můžeme těšit, že poprvé v historii bude hrát v naší herně mistrák Petr Korbel," dodává Matlach.

Legenda českého stolního tenisu se představí v dresu Ostrova a společně s ním český reprezentant a největší naděje u nás Pavel Širůček a další reprezentant Josef Šimončík. Další vynikající družstvo postavil Hradec Králové se dvěma slovenskými reprezentanty a bývalým hráčem výběru Česka Olejníkem. K největším favoritům na titul samozřejmě patří loňský mistr EL Niňo Praha s triem reprezentantů Gavlas, Tregler a Obešlo.

Ale velice silné budou i ostatní celky. V desetičlenné extralize už není slabých soupeřů. O to zajímavější bude nadcházející ročník, který začne 12. září. A Hustopeče v něm budou hrát velice důstojnou roli.