V hale Lokomotivy odehrála reprezentace svůj zápas už v úterý a nedopadl slavně. S Izraelkami prohrály 0:3 na sety, nedokázaly tedy navázat na své pondělní hladké vítězství se stejnými soupeřkami.

„Tento týden máme na sehrání, protože jinak jsem trénovali zatím spíš fyzičku. Snad formu načasujeme na mistrovství do Japonska tím správným směrem,“ uvedla univerzálka národního týmu Aneta Havlíčková.

Jak jsou na tom, mohou volejbalistky ukázat už dnes v Hustopečích. V městské hale přivítají reprezentaci Bulharska. Potřetí během tří dnů. Poprvé v Brně na Vodově s nimi prohrály po více než dvouhodinové bitvě 2:3. Včerejší zápas ve Svitavách skončil po uzávěrce. Tímto zápasem svoji jihomoravskou misi uzavřou.

„Čeká nás teď už jenom volejbal, volejbal a zase volejbal. V plánu je silně obsazený turnaj v Polsku nebo přáteláky s Alžírskem,“ doplnil reprezentační kouč Jiří Šiller.

České volejbalistky jsou nalosovány do skupiny B, kde jim za soupeřky budou hráčky Brazílie, Itálie, Nizozemska, Keni a Portoriko.

Mistrovství světa jim začíná na konci října. Přípravný zápas v Hustopečích však již dnes v podvečer, v 18:00 hodin.