Naopak v případě výhry by mohly Hustopeče přezimovat na špici druhé ligy, jenže kvůli nepříznivému průběhu utkání jim nakonec vítězství nebylo přáno a ambiciózní Legata si tak připsala teprve druhou porážku v tomto ročníku.

A průběh od začátku jasně naznačoval to, že se Kuřimští do zápasu pevně zakousli a nehodlají dopustit ztrátu bodů. Domácí defensiva zvládala dobře eliminovat ostré spojky hostů, a také nejlepšího střelce Hustopečí, pivota Michala Dostalíka. Hned v první desetiminutovce musela zaskočená Legata dotahovat čtyřgólové manko.

Za celou první půli se však domácím nedokázali přiblížit na více než dva body. Kuřimští naopak udržovali stále rychlé tempo, a po posledním devítimetrovém hodu, který v první půli mířil na branku Hustopeč, ukazovala světelná tabule stav 17:13 pro domácí.

Trenér Kocourek naordinoval svým svěřencům po pauze viditelně vysunout obranu a co nejvíce znepříjemnit domácím postup k brankovišti. Nařídil také hrát osobní obranu na střelce domácích Kudlu, což se ale příliš nepovedlo, a tento hráč byl i přesto nejlepším střelcem domácích.

Průběh druhé půle byl tedy téměř obdobný jako v půli první. Pět minut před koncem už bylo víceméně rozhodnuto, kdy rozdíl branek činil těžko stáhnutelných šest bodů ve prospěch Kuřimi. Hustopeče ještě minutu před koncem svou třicátou brankou stáhli manko na čtyři body, závěrečnou tečku výsledku však udělali domácí vstřelením pětatřicáté branky. Konečné skóre tedy znělo 35:30 pro domácí.

Díky tomu se v tomto, pro oko diváka skvělém utkání, podařilo kuřimskému týmu udržet podzimní domácí neporazitelnost a vyhoupnout se na pátou příčku tabulky. Hustopeče zůstávají po druhé porážce v sezóně třetí.