Hustopečští se chtěli před domácím publikem vytáhnout a rozdílem třídy zničit soupeře. Vše bylo nakonec jinak. V samotném utkání svým špatným výkonem domácí dlouho tahali za kratší konec. Domácí se ujali vedení 1:0, později ještě 5:4, ale to bylo na delší dobu vše. Hosté, ačkoliv jsou dosud předposlední, předvedli výkon mnohem lepší, než naznačovalo jejich postavení v tabulce.

Hustopečští se trápili v mnoha směrech. Nedisciplinovaností a nesouhrou v obraně umožnili soupeři laciné zakončování. Navíc si nevěděli rady s uspávající technickou hrou Telnických, hlavně v podání hráčů Kupa-Lattenberg, kteří zatížili konto domácích sedmnácti zásahy.

V útoku selhala hlavně hra spojek a taktéž slabina Legaty v posledních utkání, kterou je neproměňování vyložených šancí. Hosté hráli takticky dobře a i přes pár zahozených šancí si udržovali mírný dvoubrankový náskok. Legata sice bojovala, ale chvílemi to vypadalo, že spíše sama se sebou, než se soupeřem.

Ve 27. minutě se domácím přece jen podařilo srovnat krok a vyrovnat na 14:14. Bohužel technickými chybami a zbrklostí se připravili o možné otočení stavu. Do šaten tak Legata odcházela opět s jednobrankovým mankem.

Také začátek druhé půle vyzněl lépe pro hosty, kteří šňůrou tří branek zvýšili vedení na 16:20. Legata se stále nemohla chytnout. Domácí trenéři se snažili střídat hráče a kombinovat nejlepší variantu, která by vedla ke zteči.

Bohužel kolem 42. minuty došlo ke zmrazení jejich snah. Při obraném zákroku telnického hráče na polovině hřiště byl útočí domácí hráč za faul vyloučen a musel předčasně do sprch. Oslabená Legata se tak snažila čelit přesilovce a náporu Telnických.

Oslabením ale nečekaně vzrostla zvýšená touha otočit stav utkání. Zlepšenou hrou obraně se rychlými protiútoky podařilo domácím ve 45. minutě srovnat na 24:24. Telnice se nevzdala a opět rychle vedla, na což odpověděli domácí sérií čtyř bodů v řadě a opět přelili vedení na svou stranu. V 53. minutě byl stav 28:26 pro Hustopeče.

Domácí pak měli ještě šanci v podobě tří trestných sedmimetrových hodů, které však proměnili pouze dva. Dílčí neúspěch domácích vlil krev do žil opět Telnici, které se podařilo srovnat na 29:29. V poslední minutě se domácím podařilo proměnit náskok z brankoviště v gól a zvýšit na 30:29. Hosté měli šance změnit stav, naštěstí jim v tom šestice domácích hráčů zabránila a udržela tak hubené vítězství.