Výsledek hovoří o tom, že se jednalo o lehce nabité vítězství, ale cesta k němu nebyla vůbec jednoduchá. V prvním zápase Hoferik porazil Schwarzera 3:2 na sety, když první čtyři sety skončily všechny velmi těsně, až v tom posledním pátém se Hoferik dostal rychle do vedení a už ho nepustil.

Ke druhému zápasu nastoupil Kalužný proti Zlámalovi, a když vedl 2:1 na sety a 10:6 zdálo se, že je rozhodnuto, Zlámal však zabojoval, odvrátil čtyři mečboly a vyrovnal stav na 2:2 na sety.

V tom rozhodujícím šel Zlámal rychle do vedení, ale Kalužný bojoval o každý míček a nakonec zvítězil tím nejtěsnějším poměrem 12:10 a dostal Agrotec do vedení 2:0. Třetí zápas pak již byl koncertem Dvořáčka, který domácího Dočkala smetl ze stolu 3:0 a utkání ukončil. Agrotec se tak po vítězství 3:0 velmi přiblížil záchraně v extralize.

V poslední kole bude hrát s posledním EL Niňo Praha B a k záchraně v soutěži stačí hráčům Agrotecu uhrát v tomto utkání čtyři sety.

„Právě toto však může být velmi zrádné, nesmíme nic podcenit a hrát na vítězství v celém utkání,“ říká kapitán Agrotecu Petr Hoferik. Vítězství by mělo hustopečské stolní tenisty posunout k záchraně na konečné desáté místo v extralize.

JAN MATLACH