Na jihu Moravy to bude již dvanáctý ročník výškařského podniku, který byl loni zařazen mezi desítku nejvýznamnějších specializovaných atletických mítinků na světě.

A diváci se mají rozhodně na co těšit. „V mužské kategorii se chystá repríza finále z halového mistrovství Evropy v Barceloně. Věřím, že bude chtít Uchov oplatit Šustovovi loňskou porážku a vyhecuje je to k co nejlepším výkonům. Oba se od Barcelony utkají vůbec poprvé,“ představil největší tahák ředitel závodu Zbyněk Háder.

On i ostatní z managementu závodu sháněli závodníky z nejužší skokanské špičky už od léta minulého roku. O skokanské hvězdy byla nouze a ani okolnosti Hustopečským nepřály. „Mezi svátky jsme se dozvěděli, že největší hvězda mítinku Ariane Friedrichová se podrobila operaci, měla totiž přetrženou šlachu na noze. Zákrok proběhl bez komplikací, ale Němka celou halovou sezónu vynechává,“ litoval ztráty špičkové skokanky Háder.

I bez ní ale bude startovní listina nejlepších žen nabitá. Favoritkou na vítězství je blonďatá Švédka Emma Greenová, medailistka z loňského halového mistrovství Evropy. Její největší soupeřkou by měla být Ruska Jelena Šlesarenková. Olympijská vítězka a halová mistryně světa z roku 2004 může v Hustopečích překvapit. Na paty by jí měla šlapat i další Ruska Kučinová nebo Kazaška Ustinovová. I Česko bude mít mezi ženami své zástupkyně. Již tradičně se Skákání zúčastní česká jednička Iveta Straková a hustopečskou halu si vyzkouší i Oldřiška Marešová.

Skákání i v televizi

Pokud se nedostavíte přímo do sportovní haly, můžete sledovat výškaře i z pohodlí domova. „Česká televize si vybrala Hustopečské skákání Moss logistics 2011 jako hlavní podnik výškařské halové sezony, proto nemusíme televizi platit za přenos žádné poplatky,“ potěšilo Hádera. Česká televize připraví pro diváky osmdesátiminutový záznam finálových závodů žen a mužů. Ten budete moci shlédnout na programu ČT4 Sport v pondělí 31. ledna od 15:15 a o den později na stejném programu v 11:35.

Pro diváky je nachystaný i doprovodný program plný slavných osobností. Kromě vloženého závodu tělesně postižených sportovců se mohou těšit i na hokejového brankáře Komety Brno Sasu Hoviho, naopak vybraní skokani navštíví večer před závodem hokejové utkání Komety se Spartou. Nakonec nebude chybět pro sběratele podpisů ani autogramiáda největších hvězdy Hustopečského skákání.

Program Hustopečského skákání:

Pátek 28. ledna 2011

9:00 mladší žákyně

10:00 mladší žáci

11:00 vložený závod tělesně postižených sportovců

11:45 starší žákyně

12:45 starší žáci

14:00 dorostenky

15:00 dorostenci


Sobota 29. ledna 2011

09:30 juniorky

10:30 junioři

11:30 ženy B

12:30 muži B

16:00 Slavnostní zahájení

17:00 ženy A

18:30 muži A