Byl to přímý souboj o to, kdo bude po polovině soutěže na posledním místě. A hráči Agrotecu zvládli zápas naprosto perfektně. Hned v prvním zápase porazil Kalužný nejlepšího hráče EL Niňa „B“ Havlíka v poměru 3:1 na sety.

Poté svedl Hoferik pětisetovou bitvu se Zatřepálkem, v tomto zápase musel odvracet dokonce soupeřův mečbol, ale nakonec zvítězil 3:2 na sety. Tím se hráči Agrotecu dostali do vedení 2:0 v utkání a dokonale se v dalším průběhu hry uklidnili.

Hned následující zápas dokázal Dvořáček smést ze stolu domácího Mazuru, a tím dovedl tým Hustopeč ke konečnému vítězství v poměru 3:0. Tímto vítězstvím se celek z našeho regionu udržel i nadále v boji o záchranu.

„Věděli jsme, že dnes prostě musíme vyhrát, protože porážka by nás přikovala na dno tabulky. Přesto souboj o udržení v extralize bude ještě napínavý až do posledního kola. Ale toto vítězství nám určitě psychicky moc pomůže. V odvetách se musíme zaměřit na utkání s Mokrými Lazcemi, Olomoucí, Hradcem Králové a EL Niňem B. Věřím, že to zvládneme a v extralize se udržíme,“ řekl po utkání hrající trenér Agrotecu Hustopeče Hoferik.

JAN MATLACH