Úřadující mistr Slovenska Tatran Prešov nedopustil v Hustopečích senzaci a zvítězil o jedenáct branek v poměru 26:37.
Začátek zápasu byl poznamenán velkým respektem ze strany domácích. Jejich první útoky se nezastavily na pevné obranné hrázi a za ní ještě čekal obrovitý, 204 centimetrů měřící brankář Meluš.

V té době byla na palubovce základní sestava nejlepšího slovenského týmu včetně vynikající spojky Radčenka, který dirigoval hru Tatranu, a rozdíl ve skóre hrozivě narůstal. Ve dvacáté minutě, kdy už slovenský tým vedl o jedenáct bodů, poslal trenér Lipták na hřiště hráče z lavičky. Tato skutečnost pomohla domácím ke zlepšení svého výkonu a poločas uhráli solidním rozdílem 12:19. Ve druhé půli ale hosté zabrali a zvítězili 26:37.

„Myslím, že jsme nezklamali. Předvedli jsme dobrou házenou, podržel nás i brankář Bavlnka,“ hledal pozitiva trenér Missbach.
Domácí brankář Jiří Bavlnak patřil k hrdinům utkání. „Zpočátku jsme měli respekt, pak se to ale zlepšilo. Před lety by mě ale nenapadlo, že budu chytat třeba proti Radčenkovi,“ usmíval se Bavlnka.