„Radši jsem ani nepřemýšlel nad tím, co se děje. Jak jsem si všiml, někteří hráči se na sebe jen tak dívali, jak je možné, že vedou nad týmem, který je výkonnostně úplně, ale úplně někde jinde,“ kroutil hlavou kouč Zdeněk Missbach.

V útulné hustopečské hale se rodil neuvěřitelný příběh. Senzace. Bomba! Tým, který ještě v roce 2003 brouzdal ve třetí nejvyšší soutěži, deptal družstvo Zubří.

Soubor z podhůří Moravskoslezských Beskyd letos pouze jedinkrát zaváhal. Jeho choutkám neodolal ani obhájce titulu Karviná či nejúspěšnější celek historie Dukla Praha. „Je to favorit soutěže. Kluci si jen ověřili, na co mají,“ zdůraznil Missbach.

Opojeni šokující výhrou ale stoupenci novice extraligy neskočili. Jejich amatérskému souboru nakonec síly přece jen nestačily. „Bylo to hrozné, byli jsme tak blízko vítězství. Výsledek 27:32 je pro nás krutý,“ zamračil se zklamaný kouč.

Lídr tabulky, který kočíruje českou házenou společně s Prešovem a Karvinou, totiž zabral v pravý čas. „Ano, v závěru jsme to vybojovali. Ale Legata hrála bravurně, maximálně mě překvapili,“ poklonil se představení Hustopečských trenér Zubří Jiří Mika.
A recept na nebojácný výkon? „Vysunutá obrana. Když jsem svůj plán nastínil na tréninku, kluci se jen pousmáli a připomenuli mi, že proti tak vyspělému soupeři je to vlastně sebevražda,“ pousmál se Missbach.

Mnohdy však hraje výraznou roli i znalost soupeřovy taktiky. „To samozřejmě. Manželka už ze mě docela šílí, když pořád sedím u videa a něco si přehrávám,“ přiblížil lodivod Legaty poměry v domácnosti.

„Je však důležité, že proti Zubří jsme se prezentovali jako tým. Navíc výborně zachytal Bavlnka a v perfektní střelecké formě se ukázal Marek Jahoda.“
Čtyřiatřicetileté křídlo zamířilo v neděli hned devětkrát neomylně mezi tyče. „Ani si nevzpomínám, kdy naposledy jsem dal devět branek,“ podotkl nenápadný kanonýr. „Jenže jsem byl smutným hrdinou, musíme konečně vyhrát.“

Situace Hustopečí je nadmíru vážná. Pokud nechtějí přemítat od návratu o patro níže, musí začít vítězit. Na svém účtu mají po devíti duelech stále jen tři body. Za váhru nad Frýdkem–Místkem a remízu s Jičínem.

„Čeká nás jedna z klíčových části sezony. Hrajeme totiž v Hranicích a potom s poslední Bystřicí pod Hostýnem. Tyto zápasi musíme zvládnout,“ ví Jahoda.