V počáteční fázi zápasu dominovaly obranné činnosti nad těmi útočnými. Domácím se příliš nedařila střelba a hosté častokrát končili na vynikajícím brankáři Bavlnkovi, který podal nejlepší výkon v dosavadních zápasech extraligové sezony.

Zubří se dostalo do vedení, a po celou první půli si udržovali dvoubrankové vedení. Domácí v závěru poločasu zabrali a podařilo se jim vyrovnat na 13:13, hosté však ještě před sirénou dva další góly přidali. I to však dalo tušit věci příští.

Domácí do dvou minut po úvodním hvizdu druhé půle vyrovanali a zlepšenou hrou se dostali do několikabrankového vedení. To zaskočilo nejen hráče Zubří i jejich fanclub, který v Hustopečské aréně vytvořil nečekaně bouřlivé prostředí.

Domácí příznivci byli z nečekaného vývoje zápasu v euforii. Ta se ale s přibývajícími minutami začala vytrácet, stejně jako síly domácích hráčů.
Zubří začínalo mít navrch a ani tvrdá obrana a skvělý Bavlnka v brance nezabránili opětovnému otočení skóre na stranu hostů.

V samotném závěru byla na hráčích Legaty již vidět rezignace a zklamání ze ztraceného zápasu, a tak svému soupeři dovolili zvýšit své vedení až na pět branek, což však průběhu zápasu příliš neodpovídalo.

„Chtěli jsme vyhrát a dlouho jsme se Zubřím drželi krok. V závěru nám ale již opět došly síly a náš soupeř toho dokázal využít. Dokázali jsme, že můžeme držet krok i s těmi nejlepšími. Jen musíme posílit naši fyzickou kondici,“ zanalyzoval utkání trenér Legaty Zdeněk Missbach.

Hustopeče - Zubří 27:32 (13:15). Nejvíce branek: Jahoda 9, D. Semerád 7, Buriánek 6 - Číp 8, Krupa a J. Hrstka po 5. Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/1. Vyloučení: 2:6. Diváci: 250.