Vzhledem k tomu, že Česká televize přislíbila přímý přenos ze závodů, došlo k programové změně. Dvoudenní závody začnou v pátek 18. ledna 2008 okresním halovým přeborem žactva a dorostu.

Pro pořadatele je už samozřejmostí i vložená soutěž tělesně postižených. V sobotu 19. ledna pak mítink pokračuje hlavním programem jehož vrcholem bude od 16:00 h soutěž mužů a žen. „Na startu se určitě objeví všichni naši nejlepší výškaři Tomáš Janků, Bába, Ton, Laláková, Straková a Dubnová, “ prozradil ředitel závodu Zbyněk Háder.

„V této chvíli je sice ještě brzy jmenovat jejich soupeře, ale už v této chvíli můžeme prozradit, že zájem o start v Hustopečích projevili třeba závodníci z USA, Ruska, Ukrajiny, Kanady či Mexika. Na první konkrétní jména si ale fanoušci musí počkat až do poloviny prosince. Obecně chceme, aby v obou kategoriích startovali v Hustopečích minimálně dva až tři skokané z první desítky světového žebříčku,“ doplnil Háder.

Už v loňském roce se pořadatelé soustředili hlavně na kategorii žen. Připomeňme nádherný souboj mezi Chorvatkou Vlašičovou a Bulharkou Venevovou, který vyvrcholil dvojnásobným překonáním rekordu mítinku 196 cm. I v tomto roce budou ženy opět prioritou pořadatelů.

„Mým přáním je, aby v Hustopečích padl minimálně nejlepší výkon dosažený na území České republiky. To je 198 cm,“ svěřuje se Zbyněk Háder a přidává další cíl. „Samozřejmě ale myslíme ještě výš. Magická hranice dvou metrů mne opravdu hodně láká a uděláme všechno pro to, aby padla právě v Hustopečích. Skokanek, které mohou přeskočit tuto výšku není mnoho a určitě některé z nich diváci v Hustopečích uvidí.“

Také soutěž mužů slibuje skvělou podívanou. „V minulých letech se na startu objevilo vždy kolem patnácti skokanů. To chceme změnit. Chceme, aby závod byl rychlejší a dynamičtější. Jako optimální se nám jeví počet dvanáct atletů. O to více musíme dbát při výběru na kvalitu startovního pole,“ vysvětluje Zbyněk Háder.
Hustopečské skákání bude v příštím roce opět zahajovat Moravskou výškařskou Tour, která bude zakončena Beskydskou laťkou 21. ledna v Třinci.