Ze sedmi nejlepších výkonů v kategorii mužů se téměř polovina zrodila právě v Hustopečích. Jsou to shodou okolností vítězné skoky z posledních tří let, včetně rekordního zápisu Jaroslava Báby 235 cm z roku 2005. Svatoslav Ton a Rus Andrej Terešin dosáhli výsledku jen o dva centimetry horšího Za celou historii byla v ČR hranice světové extratřídy 230 cm překonána pětadvacetkrát. Hustopeče ji viděly během osmi ročníků padnout celkem sedmkrát.
Letošní výkony žen posunuly Hustopečské skákání také na nejvyšší příčky v kategorii žen. Mezi pětici nejlepších pokusů se dostaly skoky Chorvatky Vlašicové z letošního roku a předloňský výkon Bulharky Venevové, které obě překonaly laťku ve výšce 196 cm.

Zatímco v kategorii mužů je pro skokany místem zaslíbeným pro dobré výkony právě hustopečská hala, u žen je obdobným místem Brno. Mezi 23 výškařkami, které u nás překonaly 193 cm, jich celkem devět tohoto výkonu dosáhlo v Brně. V Hustopečích to bylo pět výškařek. Atletická veřejnost však u žen stále čeká na překonání dvoumetrové hranice.

Pořadatelé Hustopečského skákání Moss plus se netají tím, že by chtěli, aby tato historická meta padla právě v Hustopečích. Ostatně letos k tomu chyběl pouze ten pověstný kousek štěstí. Tak snad to pořadatelům a především sportovcům vyjde v lednu příštího roku.